Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Świetliki tworzą kapsułę czasu

Utworzono dnia 09.01.2018

Na dobry początek Nowego Roku nauczycielka świetlicy przygotowała dla świetlików ciekawą propozycję. Z pomocą Internetu i DIY postanowiła zapakować wspomnienia z 2017 roku do kapsuły czasu. Stało się to za pomocą specjalnych formularzy do druku, osobnych dla chłopców i dla dziewczynek. Kiedy podejmiemy decyzję, żeby kapsuła czasu została otwarta i zajrzymy do środka, nie tylko powrócą wspomnienia. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak wszystko się zmieniło – to co lubiły, to jak pisały, to jakie miały plany. Formularz zawiera miejsce na wpisanie ulubieńców 2017 roku, najlepsze wspomnienia z minionego roku i plany na 2018. Jest też miejsce na podpis dziecka. Formularz można schować do koperty. Z tyłu ma ona pole na podpisanie właściciela. Już samo wypisywanie formularza było dla dzieci frajdą, ale tak naprawdę największa radość będzie przy otwarciu koperty. Nauczycielka jest ciekawa reakcji dzieci, kiedy w przyszłym roku otworzą swoje kapsuły czasu. Bo taki właśnie mamy plan – po raz pierwszy zajrzeć do nich za rok. Myślimy,  że i później zostanie z nami, razem z rysunkami, listami do Mikołaja i innymi pamiątkami.

https://photos.app.goo.gl/xksqmd6FcM4pOypm2

czytaj dalej... na temat: Świetliki tworzą kapsułę czasu

Międzynarodowy Konkurs Szopek

Utworzono dnia 09.01.2018

Finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych odbył się 8 stycznia 2018 roku w Dukli w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne i inne placówki edukacyjne. W kategorii szkoła podstawowa- Gminę Miejsce Piastowe reprezentował tylko uczeń z Wrocanki- Jakub Głód, który otrzymał nagrodę książkową i dyplom wyróżnienia. Nagrodzono również dzieci ze Słowacji. W przerwach solistki śpiewały kolędy. 

https://photos.app.goo.gl/jYrwR8CwtbgDjdTV2

 

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Konkurs Szopek

Wyniki akcji Góra Grosza

Utworzono dnia 04.01.2018

klasa I- 373,85 zł (41,54 zł/uczeń)- I miejsce

klasa VI i VII 281,02 zł (12,22 zł/uczeń)- II miejsce

klasa II i III 95,98 zł (5,33 zł/uczeń)- III miejsce

Pszczółki 72,78 zł (4,55 zł/uczeń)- IV miejsce

Biedronki 41,15 zł (3,17 zł/uczeń)- V miejsce

klasa IV i V 27,75 zł (1,73 zł/uczeń)- VI miejsce

Razem zebrano- 892,50 zł

Występ uczniów dla środowiska na Opłatku

Utworzono dnia 02.01.2018

Dnia 14 stycznia - w niedzielę- odbędzie się występ naszych ucznów podczas wiejskiego Opłatka. Uczniowie zaprezentują taniec z szarfami, kolędy oraz przedstawienie teatralne "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Prosimy rodziców o umożliwienie dzieciom udziału w występie. Zbiórka w Domu Ludowym o 13.30. Wystep potrwa około 0,5 godziny.

Wcześniej - od godziny 12.00-12.30- występ dzieci przedszkolnych- widowisko jasełkowe.

Konferencja klasyfikacyjna i wywiadówki.

Utworzono dnia 02.01.2018

Informuję, że konferencja klasyfikacyjna odbędzie się dnia 10 stycznia - w środę. I półrocze kończy się w piatek - 12 stycznia 2018r.

Wywiadówki odbędą się w piątek- 12 stycznia 2018r.

W poniedziałek - 15 stycznia- rozpoczynamy II półrocze.

Karnawałowa oferta dla uczniów klas IV-VII

Utworzono dnia 02.01.2018

Informuję, że dnia 15 stycznia/poniedziałek/- w ramach karnawału - uczniowie z klas IV-VII jadą do kina Helios na film pt. "Paddington 2". Wyjazd ze szkoły o godzinie 11.00. Seans rozpoczyna się o godzinie 11.30 i trwa do 13.30. Odjazd z kina o 14.15 i powrót do szkoły na 14.30. Rano lekcje wg planu.

Wyjazd pokryty zostanie w 100% ze środków Rady Rodziców. Jeśli ktoś chciałby dokonać zaległej wpłaty, to zapraszamy do wychowawców lub sekretariatu.

Koszt biletu i przejazdu autobusem z firmy Beskid dla 39 uczniów i dwóch opiekunów wyniesie- 757 zł ( bilety do kina 507 zł i autobus 250 zł).

Obecny stan finansów Rady Rodziców wynosi 850 zł zatem brakującą kwotę pokryjemy z funduszy sklepikowych.

czytaj dalej... na temat: Karnawałowa oferta dla uczniów klas IV-VII

Zabawa karnawałowa dla dzieci przedszkolnych i z klas I-III

Utworzono dnia 02.01.2018

Informuję, że dnia 15 stycznia- poniedziałek w godzinach 11.00-13.00 odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z klas I-III, który poprowadzi firma zewnętrzna EUREKA. Koszt imprezy wynosi 300 zł. Dzieci szkolne będą miały udział sfinansowany ze środków Rady Rodziców. Dzieci przedszkolne płacą po 5 zł.

Na zabawę mile widziane są dzieciaki w strojach karnawałowych. W ofercie jest malowanie twarzy oraz różne zabawy. Zapraszamy również dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola. Koszt 5 zł.

Zabawa odbędzie się na sali gimnastycznej. W ofercie nie ma słodkiego poczęstunku.

czytaj dalej... na temat: Zabawa karnawałowa dla dzieci przedszkolnych i z klas I-III

Spotkanie przy wigilijnym stole

Utworzono dnia 21.12.2017

Wspólnym kolędowaniem oraz połamaniem się opłatkiem zakończył się dzisiejszy dzień w szkole. Uczniowie klas II-V, pod kierunkiem pań: Jadzi i Ali, zaprezentowali program przedświąteczny, na który składały się piękne kolędy, pastorałki, zwyczaje świąteczne, wspólna modlitwa, połamanie się opłatkiem oraz wieczerza wigilijna. Uczniowie ze wszystkich klas przyniesli na wigilijny stół coś smakowitego. Były ciasteczka i pierożki, które zniknęły w mgnieniu oka. Po Wigilii wiekszość uczniów udała się do domów, a niektórzy pozostali na świetlicy. 

https://photos.app.goo.gl/iUki5YEArLmLcfJE2

czytaj dalej... na temat: Spotkanie przy wigilijnym stole

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

Utworzono dnia 20.12.2017

W dniu 20 grudnia w SP w Głowience odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego na ozdobę świąteczną. Z naszej szkoły I miejsce oraz nagrodę zdobył Aleksander Lenik z kl. I oraz II miejsce i nagrodę - Wiktoria Kołacz z klasy III. Wręczenie nagród poprzedził występ uczniów, którzy zaprezentowali Jasełka.

Nasi uczniowie otrzymali także dyplomy i słodycze za udział w Gminnym Konkursie "Moje Boże Narodzenie" oraz na szopkę świąteczną. Nagrodzeni to uczniowie klas I-IV.

https://photos.app.goo.gl/1iCcl7HJf4vuJ9o62

 

czytaj dalej... na temat: Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

Zakończenie projektu "Razem bezpieczniej"

Utworzono dnia 20.12.2017

W ramach projektu "Razem bezpiecznej" realizowane były w klasach V-VI zajęcia kółka teatralnego pod opieką pań: Eweliny i Niny. Podczas zajęć przygotowywano teatr żywego planu "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Ze środków przeznaczonych na ten cel zakupiono kostiumy teatralne oraz elementy dekoracyjne. Na zakończenie projektu zorganizowano także poczęstunek dla aktorów spektaklu. Finałem całego przedsięwzięcia był występ dla wszystkich uczniów i dzieci przedszkolnych, który odbył się dnia 20 grudnia. Piękna dekoracja, stroje, duża ilość rekwizytów oraz przygotownie uczniów było bez zarzutu więc spektakl wszystkim bardzo się podobał. Gratulujemy aktorom i opiekunom.

https://photos.app.goo.gl/rBhkuQNfbIHD7vW33

czytaj dalej... na temat: Zakończenie projektu "Razem bezpieczniej"

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 791

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2073

Wszystkich: 15542

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.