Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 3:

„CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Utworzono dnia 17.03.2024

W naszej szkole uczennice klasy VI brały udział w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”, którego organizatorem jest Fundacja Dwa Skrzydła Anioła. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na problemy innych oraz wskazanie na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem. Dziewczynki w ramach konkursu prowadziły specjalne zeszyty tzw. ”Dzienniczki dobrych uczynków”. Zapisywały w nich dobre uczynki, które uczyniły względem innych osób oraz dla samych siebie. Pomoc w przygotowaniu kolacji, zabawa z rodzeństwem, wyjście na spacer, pomoc starszej osobie w sklepie – są to  pojedyncze przykłady dobrych uczynków, które udało się zrealizować. Dwa wybrane przez komisję zeszyty zostały wysłane do Lublina, aby wzięły udział w ogólnopolskim etapie konkursu. Warto podkreślić, że każdy dobry uczynek jest ważny, nawet ten najmniejszy. Wszystkim uczennicom z klasy VI serdecznie gratulujemy zaangażowania oraz wrażliwości serc.

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu

https://photos.app.goo.gl/oPaGftpuUFbQPuUc7

czytaj dalej... na temat: „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Zajęcia z robotami są fajne!

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie kl.1 wzięli udział w zajęciach z podstaw programowania i kodowania przy użyciu robotów Photon, które poruszają się dzięki energii @„Być jak Ignacy”. Pani Kasia w Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym blioteka we Wrocance przyjęła nas bardzo ciepło i życzliwie, a przekaz lekcji był w pełni profesjonalny i zrozumiały dla pierwszaków. Uczniowie doskonalili wiedzę z zakresu edukacji matematycznej i informatycznej w praktyce! Zajęcia sprawiły uczniom wiele frajdy! Była też praca w grupie, a taka forma zajęć ma pozytywny wpływ na integrację klasy. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za możliwość  udziału w atrakcyjnych zajęciach. W planach mamy kolejną wizytę, bo uczniowie byli zachwyceni! 

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/ZdeYEvBRD4nyqt2w5

czytaj dalej... na temat: Zajęcia z robotami są fajne!

Konkurs biblijny na szczeblu dekanalnym

Utworzono dnia 17.03.2024

Trójka naszych uczennic - Maria J., Martyna K. i Melania S.  wzięła udział w konkursie biblijnym na szczeblu dekanalnym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Targowiskach. W tym roku uczestnicy konkursu zgłębiali tajniki Ewangelii wg Św. Mateusza, dzięki czemu dla naszych uczennic ma ona coraz mniej tajemnic. Brawo!!!

D. Wierdak

https://photos.app.goo.gl/nXHyPuw7vhqsnANP8

czytaj dalej... na temat: Konkurs biblijny na szczeblu dekanalnym

Energia z biomasy – X etap „Być jak Ignacy”

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie kl.1 podczas zajęć z koła naukowego poznali sposoby pozyskiwania energii z zasobów naturalnych. Mali naukowcy wykonali doświadczenie w którym musieli wykazać się sprawnością manualną, zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz współpracą. Dzieci z dużym zaciekawieniem nadal  porównują  obserwacje wyeksponowanych prac z wcześniejszej założonymi hipotezami. Oprócz założeń programu "Być jak Ignacy" pierwszaki miały okazję wypróbować kuchenne sprzęty, które ułatwiają pracę podczas przygotowania posiłku. W klasie unosił się owocowo-warzywny zapach, a zapał uczniów do pracy był wielki!

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/AdH6h3UvEeF9JcPy6

czytaj dalej... na temat: Energia z biomasy – X etap „Być jak Ignacy”

Ciepło z wnętrza Ziemi

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie z koła naukowego wykonują kolejne zadania, które zapisują się w celach programu ogólnopolskiego „Być jak Ignacy”. Tym razem pierwszaki utrwalały wiedzę na temat sposobów wykorzystywania energii geotermalnej. Po wykonaniu doświadczenia i obserwacji pojawiły się wnioski. Należy zaznaczyć, że ogrzewacze pełniły rolę źródła geotermalnego (ciepła z wnętrza Ziemi), a papierowy wiatraczek miał swoją rolę jako turbina prądotwórcza. Kiedy model wiatrak pod wpływem ciepła zaczął kręcić się uczniowie nie mogli nadziwić się, że ten proces może być tak ciekawy! Przy okazji omówiliśmy zasady zachowania bezpieczeństwa przy kontakcie z ogniem.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/N4BHGBrf8fFW2KLW7

czytaj dalej... na temat: Ciepło z wnętrza Ziemi

Mobilna wystawa

Utworzono dnia 17.03.2024

Pod koniec lutego gościliśmy w naszej szkole mobilną wystawę z Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz z Rzeszowa. Uczniowie kl.1-8 zanurzyli się w świat nauki. Na spotkanie zaprosiliśmy również Senior - Wigor Wrocanka, którzy pod opieką Pani Magdaleny Penar chętnie doświadczali wraz z uczniami. Zajęcia cieszyły się uznaniem wśród uczestników spotkania. Dziękujemy Podkarpackiemu Centrum Nauki Łukasiewicz za wspaniałe spotkanie!

SP Wrocanka

https://photos.app.goo.gl/EmNf8ktwy25pZ5uC7

czytaj dalej... na temat: Mobilna wystawa

Matematyka w praktyce

Utworzono dnia 17.03.2024

Podczas edukacji matematycznej pierwszaki doskonaliły pojęcie litr przy użyciu wody i plastikowych butelek. Każdy zespół miał za zadanie przeprowadzić doświadczenie wg przydzielonego opisu, który ukryty był w kopercie. Uczniowie sprawdzali ile litrów  płynu zmieści się w butelkach półlitrowych. Nauka przez zabawę jest niezwykle istotna w edukacji. Dzięki współpracy  wszystkim udało się wykonać zadanie poprawnie! Nie zabrakło uśmiechów dzieci oraz kolorowych plam, które pojawiły się podczas doświadczenia.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/EZL2nRVkWwAeRStu8

czytaj dalej... na temat: Matematyka w praktyce

Wzmacnianie poczucia wartości u dziecka

Utworzono dnia 17.03.2024

Poczucie wartości w naszym życiu może niejednokrotnie zostać zachwiane. Dzieci, które mają pozytywny obraz samego siebie, chętniej podejmują działania, są bardziej otwarte, nie zniechęcają się w sytuacji, kiedy napotykają przeszkody. Wierzą, że to co robią ma jakiś głębszy sens. Istotne jest, żebyśmy to my – rodzice pomagali naszym dzieciom "polubić samych siebie".

Jak wychować dziecko, aby miało wysokie poczucie wartości?

Na początek zacznijmy uczyć dzieci samoakceptacji. Dajmy im narzędzia do poznania ich mocnych i słabych stron. Zawalczmy o podniesienie poczucia wartości u dziecka. Jakakolwiek zmiana sposobu myślenia o sobie, postrzegania siebie jest trudnym i niejednokrotnie czasochłonnym procesem. Niejednokrotnie zdarza się, że na niską samooceną ma wpływ szereg różnych czynników zewnętrznych. Rozmawiajmy z dziećmi o ich emocjach, o tym jak minął im dzień w szkole, o ich planach i marzeniach. Każda rozmowa „otwiera” dziecko i pozwala mu czuć się dobrze. Podejmijmy walkę o wysokie poczucie wartości naszych dzieci.

Pedagog szkolny

E. Józefczyk

https://photos.app.goo.gl/NmbMAyXYjsN91ZqN9

czytaj dalej... na temat: Wzmacnianie poczucia wartości u dziecka

Podróż do wnętrza Ziemi – IX etap „Być jak Ignacy”

Utworzono dnia 17.03.2024

Podczas zajęć z koła naukowego pierwszaki odbyli  "Podróż do wnętrza Ziemi". Co prawda brzmi "niemożliwie", jednak doświadczenie, które wykonali zainspirowało uczniów do zdobycia wiedzy na temat energii geotermalnej oraz sposobów jej pozyskiwania. Plastelinowe modele planety Ziemi, złożone z poszczególnych warstw oraz demonstracje skał z których  m.in. jest złożona Ziemia przybliżyły jej model w całej  okazałości. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani w pracę zespołową, a końcowy  efekt przekroju modelu Ziemi okazał się wspaniałym efektem końcowej pracy. Mali naukowcy wiedzą, że im bliżej do wnętrza Ziemi tym goręcej. Dzieci znają też sposoby jej wydobywania i wykorzystania. Zajęcia jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem i pasją do zdobywania wiedzy przez doświadczanie.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/mLv9WepRBUEYybLc7

czytaj dalej... na temat: Podróż do wnętrza Ziemi – IX etap „Być jak Ignacy”

Sukces Jagny

Utworzono dnia 14.03.2024

Sukces Jagny K. z klasy VIII, która w  szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas” zajęła III miejsce. Celem konkursu było przybliżenie sylwetek żołnierzy drugiej konspiracji, którzy przeciwstawiali się sowietyzacji Polski po zakończeniu II wojny światowej i oddali życie w imię słusznej sprawy, nie doczekawszy się godnego pochówku. Jagna w pięknym, wzruszającym opowiadaniu pt. „Co widziały drzewa?” przedstawiła ostatni dzień z życia Antoniego Żubryda i jego żony Janiny. Gratulujemy wiedzy i talentu literackiego!

M. Świerczyńska

https://photos.app.goo.gl/8m16QzQKURP8qGqx5

czytaj dalej... na temat: Sukces Jagny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 407

W poprzednim tygodniu: 546

W tym miesiącu: 2037

W poprzednim miesiącu: 2228

Wszystkich: 181163

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.