Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Klubowy Turniej Tenisa Stołowego.

Utworzono dnia 23.10.2017

W  sali gimnastycznej we Wrocance rozegrany został w dniu 21 października 2017 r. Klubowy Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży współorganizowany przez LUKS Strażak Niżna Łąka i Ministerstwo Sportu i Turystyki  w ramach programu  „KLUB”.

Turniej został rozegrany w 6 kategoriach wiekowych. Sędzią głównym był Wajda Zbigniew.

  • Kategoria  dziewczynki do  klasy  V  : I miejsce  Oliwia Zajdel  II Ola Lenik III Madzia Lenik  VI Ada Longawa.
  • Kategoria chłopcy do V klasy: I miejsce Bartosz Zajchowski, II Jakub Korzec, III Grześ Kmiecik.
  • Kategoria dziewczynki V i starsze: I miejsce Milena Konik, II  Joanna Wilk, III  Julia Ekert, IV Wiktoria Nowak
  • Kategoria chłopcy  V i starsi: I miejsce Mateusz Lajdanowicz, II Dudek Marcin, III Wiktor Zielański, IV Marcin Skubisz
  • Kategoria chłopcy VII i gimnazjum: I miejsce Paweł Dębiec, II Dominik Marszał, III Adrian Korzec.
  • Kategoria Seniorzy: I miejsce Dominik Wojdyła, II Kamil Drobek III Zbigniew Wajda.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a w/w - puchary oraz stroje sportowe.

Do turnieju przystąpiło 20 zawodników, z czego 12-cioro to uczniowie naszej szkoły. Zawody rozpoczęła Wiesława Guzik- prezes klubu. Uczestnicy grali systemem "każdy z każdym" w swojej kategorii wiekowej, do dwóch wygranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i w imieniu Klubu zapraszamy na Turniej Mikołajkowy. 

https://photos.app.goo.gl/2gRhxMa6kkok3VsJ2

Ciekawa lekcja w kl. I

Utworzono dnia 20.10.2017

Pierwszoklasiści wykonywali dziś na edukacji technicznej zabawkę - „bączek”. Uczniowie przynieśli na zajęcia potrzebne materiały i każdy z wielkim zaangażowaniem wykonywał swoje małe dzieło. Dzieci odrysowywały koła, wycinały je, a następnie składały na połowę oraz ćwiartki. Poznanie pojęć matematycznych, połączone z działaniem w praktyce było tylko dodatkiem do twórczej pracy uczniów. Następnie każdy rozcinał elementy z kół i naklejał na płycie CD według instrukcji nauczyciela. Pozostałe czynności – rozcinanie korka i nabijanie w niego wykałaczki ze względów bezpieczeństwa wykonywane były z pomocą wychowawczyni.  Efekt końcowy był ogromnym zaskoczeniem dla uczniów. Dzieci z radością „wprawiały” w ruch swoje własnoręcznie wykonane „bączki”. Zabawka wykonana przez dziecko może przynieść więcej frajdy niż ta, którą kupimy w sklepie. „W małych rzeczach wielki sens”.

https://photos.app.goo.gl/kNmxj5JKWqjD7jd03

czytaj dalej... na temat: Ciekawa lekcja w kl. I

W lustrzanym odbiciu -plener fotograficzny

Utworzono dnia 19.10.2017

Piękna pogoda zachęcała członków Koła fotograficznego do wyjścia w plener. Tym razem czworo młodych fotografów, ze swoją opiekunką, udało się na Winną Górę w Głowience. Najpierw wszyscy zatrzymali się przy głowieńskim jazie. Dodatkową atrakcją fotograficzną było wykonywanie fotografii  lustrzanego odbicia, co nie jest łatwe. Chłopcy jednak doskonale sobie radzili. Każdy z nich wykonywał fotki innym aparatem. Ze szczytu Winnej Góry roztaczał się piękny widok na okolice więc niektórzy wykonywali zdjęcia panoramiczne. Wycieczka połączona z fotografowaniem zaowocowała wykonaniem  obszernego albumu zdjęciowego. Zachęcamy do ogladania. Wiele fotek zachwyca swym artyzmem.

https://photos.app.goo.gl/akeyxUlFXQkuxA5n1

 

czytaj dalej... na temat: W lustrzanym odbiciu -plener fotograficzny

Sukces naszych uczniów na Gminnym Konkursie Historycznym

Utworzono dnia 18.10.2017

Szkoła Podstawowa w Łężanach zorganizowała Gminny Konkurs Wiedzy "Tadeusz Kościuszko- człowiek, który wyprzedził swoją epokę". Wzięli w nim udział uczniowie z klas V-VII. Z naszej szkoły, zespół w składzie: Maciek L. z klasy V, Filip J. z klasy VI i Bernatka K. z klasy VII spisali się na medal, bo zajęli II miejsce w Gminie. Każdy z uczestników otrzymał upominek, a szkoła dyplom. Gratulujemy opiekunce- pani Monice Michalczyk oraz uczniom.

https://photos.app.goo.gl/P5j5qFABtpI2q9xG2

czytaj dalej... na temat: Sukces naszych uczniów na Gminnym Konkursie Historycznym

Pasowanie na ucznia klasy I

Utworzono dnia 13.10.2017

Święto pracowników oświaty jest zawsze okazją do przyjęcia pierwszoklasistów w grono uczniowskie. W tym roku szkolnym dzieci, przygotowane przez wychowawczynię- panią Ewelinę, zaprezentowały ciekawy program artystyczny- wiersze, piosenki i tańce, po czym złożyły ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania dziewięciorga pierwszaków.  Samorząd uczniowski złożył życzenia "nowym uczniom" szkoły oraz nauczycielom, wręczając sympatyczne upominki. Dzień Pasowania na Ucznia jest dla każdego dziecka z klasy I wielkim przeżyciem. Bardzo przeżywają ten dzień również ich rodzice. Życzymy wszystkim pierwszakom i ich rodzicom radości i sukcesów, a pracownikom oświaty owoców pracy.

https://photos.app.goo.gl/UIGoAVNZL3dHjq5h2

czytaj dalej... na temat: Pasowanie na ucznia klasy I

Na kółku fotograficznym

Utworzono dnia 12.10.2017

Piękna pogoda sprzyjała, aby członkowie Koła fotograficznego wybrali się w plener. Najmłodsi uczestnicy z klasy II próbowali swoich możliwości na różnych aparatach fotograficznych i "fascynowali się" wszystkim, co udało im się sfotografować, np. zdechłą myszką, pozostawionymi starymi butami przy ławce w parku, a nawet zgniłym grzybem na trawniku. To prawdziwa umiejętność dostrzegania nie tylko tego, co piękne, ale i tego, co zwraca uwagę swoją brzydotą. Na spacerze koło naszego zabytkowego kościółka oraz przy wroceńskim "zbiorniku wodnym" potrafili sobie wyobrazić, że na ziemi można znależć ludzką czaszkę, co oczywiście okazało się kawałkiem zwierzęcej kości. Najważniejsze, że początki fotografowania okazały się dla nich ciekawe i zajmujące.

Starsi uczestnicy Koła zawędrowali ze swoją opiekunką nad niźniański staw, który kryje w sobie bogactwo kolorów jesieni i piękno wodnej roślinności. Chłopcy z klasy VI "wyłapywali" to, co trudne do sfotografowania, np. ważkę wodną, albo poruszającego się w oddali koguta, który na dobrą sprawę w dzisiejszych czasach jest ptakiem mało spotykanym. Daje się zauważyć, że sprawia im przyjemność robienie fotek przyrody, która z dnia na dzień zmienia swą szatę. 

https://photos.app.goo.gl/IZipcwX0fW9vhXFl2

czytaj dalej... na temat: Na kółku fotograficznym

Kruche ciasto z jabłkami to jedno z najbardziej lubianych deserów jesieni.

Utworzono dnia 11.10.2017
I tak 11 października podczas zajęć świetlicowych odbyły się warsztaty kulinarne. Na początku wszyscy dokładnie umyliśmy ręce. Dzieci strugały oraz tarły jabłka. Następnie przyszedł czas na zrobienie ciasta. Zagniatać zaczął, niezastąpiony w tym zadaniu uczeń klasy IV, Bartosz...
czytaj dalej... na temat: Kruche ciasto z jabłkami to jedno z najbardziej lubianych deserów jesieni.

Ogólnoposki Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 29.09.2017

W roku 2017 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (piątek). To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania przebiegał w 3 cześciach. Pani Ania Sieniawska Kuras- prezes Stowarzyszenia "Nasza Wrocanka"- przeczytała ciekawe opowiadania najpierw dzieciom przedszkolnym, następnie uczniom z klas IV-VII i I-III. Najmłodsi wysłuchali opowiadań z cyklu "Grzegorz Kasdepke dzieciom" a starsi jedną z historii Mikołajka. Można stwierdzić, że wszyscy byli zainteresowani treścią tekstu, bo pani Ania zaprezentowała mistrzostwo w przekazie i mogłaby stanąć do rywalizacji z najlepszymi aktorami. Dziękujemy.

czytaj dalej... na temat: Ogólnoposki Dzień Głośnego Czytania

Dyskoteka na Dzień Chłopaka

Utworzono dnia 29.09.2017
8 września Samorząd Uczniowski, rozpoczynając swoją pracę, zorganizował z okazji Dnia Chłopaka dyskotekę. Zaproszenie przyjęły również gminne mażoretki, goszczące u nas w tamtym roku. Oprawę muzyczną zapewnili " DJe od IWO", którym bardzo dziękujemy za...
czytaj dalej... na temat: Dyskoteka na Dzień Chłopaka

Turniej piłki nożnej.

Utworzono dnia 29.09.2017
28 września chłopcy naszej szkoły wzięli udział w gminnym turnieju piłki nożnej. Uczniowie klas IV- VI wystartowali w kategorii szkoły podstawowej, a chłopcy z klasy VII wraz z 3 kolegami ze Szkoły Podstawowej w Głowience wystartowali w kategorii gimnazjalnej. W kategorii szkoła...
czytaj dalej... na temat: Turniej piłki nożnej.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 231

W poprzednim tygodniu: 375

W tym miesiącu: 1081

W poprzednim miesiącu: 1383

Wszystkich: 10107

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.