Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Szkolny konkurs na świąteczną ozdobę

Utworzono dnia 07.12.2017

W konkursie na świąteczną ozdobę wzięli udział uczniowie klas I-III. Dzieci, czasami z pomocą rodziców, przyniosły do szkoły różne prace. Spośród nich trzy ozdoby świąteczne wezmą udział w Gminnym Konkursie na ozdobę świąteczną w Głowience.

czytaj dalej... na temat: Szkolny konkurs na świąteczną ozdobę

Święty Mikołaj w naszej szkole i przedszkolu

Utworzono dnia 06.12.2017

6 grudnia to najwspanialszy dzień w roku dla wszystkich dzieci. Od samego rana czekają na przybycie Świętego Mikołaja. Do naszej szkoły przyszedł o godzinie 9.00 w towarzystwie dwóch Aniołów oraz królów. Wszedł do sali gimnastycznej z dźwiękiem dzwoneczków i pięknej pieśni, a następnie rozdał prezenty wszystkim przedszkolakom, dzieciom i młodzieży. Mikołaj miał bardzo dużo pracy przy rozdawaniu upominków i sprawdzeniu czy dzieci umieją się przeżegnać i znają modlitwę Pańską. Po rozdaniu prezentów wszyscy uczestnicy spotkania, razem z Mikołajem mieli okazję na wspólną zabawę. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie wszystkich zebranych, a dzieci przytuliły się do Świętego Mikołaja, dzięki czemu stał się on jeszcze "słodszym" Świętym z Miry.

Wizyta św. Mikołaja była okazją do zakończenia dwóch akcji organizowanych przez szkołę: "Misie Ratownisie" oraz zbiórka karmy dla zwierzątek ze schroniska. Obie akcje zakończyły się dużym sukcesem, ponieważ zebrano bardzo dużo karmy dla zwierzaków i bardzo dużo pluszaków dla dzieci po wypadku.

Bardzo dziękujemy wroceńskiej wspólnocie oazowej za pomoc Świętemu Mikołajowi i wskazanie mu drogi do naszej szkoły.

https://photos.app.goo.gl/MLnWlCWU4flSVWgp2

czytaj dalej... na temat: Święty Mikołaj w naszej szkole i przedszkolu

Dzień Osób Niepełnosprawnych- zajęcia w klasach I-III.

Utworzono dnia 05.12.2017

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. W naszej szkole przeprowadzono zajęcia, które miały na celu przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową, ruchową oraz intelektualną. Przygotowano warsztaty sensoryczne dla dzieci z klas 1-3. Podczas zajęć uczniowie doświadczali w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością. Dzieci wysłuchały ciekawej prelekcji, obejrzały ciekawe filmiki na temat tego w jaki sposób należy pomagać osobom niepełnosprawnym, a następnie zaprezentowały scenki na żywo. Uczniowie z opaskami na oczach rozpoznawali smaki, zapachy oraz układali drewniane puzzle. Zademonstrowano alfabet Braille’a. Zmagania te przybliżyły uczniom specyfikę funkcjonowania osób niewidzących. Kolejnymi zadaniami przed którymi stanęli nasi najmłodsi były ćwiczenia, polegające na rozpoznawaniu piosenek mając stopery w uszach. W ten oto sposób każdy poznał trudności z jakimi borykają się osoby niesłyszące. Były też ćwiczenia w malowaniu farbami, rysowaniu kredkami za pomocą stóp oraz układanie wieży z kloców, mając na dłoniach rękawice kuchenne. Na koniec dzieci poznały gesty określające zwroty grzecznościowe w języku migowym. Udział w tych zajęciach uświadomił dzieciom, jakie problemy napotykają w swoim życiu osoby niepełnosprawne. Cechy którymi wyróżniają się niektórzy z nich to: przezwyciężanie lęku, determinacja do działania oraz radzenia sobie z codziennymi problemami – to cenna lekcja dla każdego z nas.


https://photos.app.goo.gl/uVtdRtJm5EBveEJH2

czytaj dalej... na temat: Dzień Osób Niepełnosprawnych- zajęcia w klasach I-III.

Klasa VII dla najmłodszych

Utworzono dnia 04.12.2017

Uczniowie klasy VII, pod kierunkiem Małgorzaty B., przygotowali dla najmłodszych przedstawienie kukiełkowe pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Młodzież nagrała scenariusz, następnie opiekunka grupy przygotowała kukiełki i dekorację oraz zmontowała nagranie uczniów. Widowisko obejrzały dzieci przedszkolne oraz z klas I-III. Po przedstawieniu aktorzy i widzowie wykonali wspólne zdjęcie. Dla najmłodszych było to prawdziwe wyjście do teatru.

https://photos.app.goo.gl/bnNWsLPNwdxyGZdu2

 

 

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Klasa VII dla najmłodszych

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

Utworzono dnia 03.12.2017

W dniu 1 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach odbył się VII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Zawody oficjalnie otworzył dyrektor GOK Janusz Węgrzyn. Do turnieju w kategorii szkoła podstawowa przystąpiło 6 drużyn, które zagrały w dwóch grupach. W grupie "A" znalazły się drużyny: SP Targowiska, SP Łężany i  SP Rogi, a w grupie B: SP Wrocanka, SP Głowienka, SP Zalesie. Z grupy "A" o pierwsze miejsce zagrała drużyna z Targowisk z drużyną z Głowienki i wynikiem 3-2 wygrała drużyna z SP Targowiska. Tym samym drużyna z SP Głowienka zajęła drugie miejsce. O trzecie i czwarte miejsce stoczyły bój drużyny z Łężan i Zalesia. Również wynikiem 3-2, wygrała drużyna z Zalesia, zajmując trzecie miejsce w turnieju. Poza podium znalazły się drużyny: SP Łężany, SP Wrocanka i SP Rogi. Do kategorii gimnazjalnej przystąpiło 5 drużyn, które zagrały system "każdy z każdym", a były to drużyny: Społeczne Gimnazjum w Rogach, Społeczne Gimnazjum w Targowiskach oraz Publiczne Gimnazjum w Miejscu Piastowym. W tej kategorii zagrały również 2 drużyny uczniów klas VII: drużyna z Rogów oraz łączona drużyna z Wrocanki i Miejsca Piastowego. I miejsce zajęło Gim w Targowiskach, II miejsce Gim w Miejscu Piastowym a III miejsce Gim w Rogach. Drużyny klas siódmych znalazły się poza podium. Wybrano najlepszego bramkarza turnieju: Milenę Konik - z SP Wrocanka, najlepszego strzelca turnieju: Aleksandrę Reptak- Gim Targowiska i najlepszego zawodnika turnieju: Milenę Stasik- Gim Rogi.Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i słodyczy wręczał dyrektor GOK Janusz Węgrzyn i instruktor d/s sportu Leszek Zajdel.Mecze sędziowała Grażyna Biduś z PWSZ Krosno. Zabezpieczenie medyczna pełniła Aneta Jurczak. W kategorii SP najlepszym bramkarzem turnieju została Zuzanna Kmonk, strzelcem- Klaudia Kubit, a zawodnikiem - Patrycja Zając. 

https://photos.app.goo.gl/TnFQPwd0XedI5U5o1

 

Andrzejkowy wyjazd na lodowisko

Utworzono dnia 30.11.2017

30 listopada z okazji Andrzejek Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd na lodowisko do Sanoka dla uczniów kl. IV-VII. Razem z nami pojechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głowience. Okazało się, że pomysł był trafiony, bo wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Mimo, że parę osób miało po raz pierwszy na nogach łyżwy, wszyscy weszli na taflę i jeździli całkiem nieźle. Można było zobaczyć, że niektórzy, bardziej obeznani z tą formą aktywności lub Ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda. Zmarznięci uczestnicy udali się na rozgrzewający posiłek. Opiekę nad dziećmi sprawowali: ze Szkoły Podstawowej w Głowience Krzysztof Roman i Sławomir Szewczyk, a ze Szkoły Podstawowej we Wrocance Barbara Lenik, Jadwiga Patla, Patrycja Dudzińska i Beata Wolanin. 

czytaj dalej... na temat: Andrzejkowy wyjazd na lodowisko

Cztery żywioły w klasach I-III

Utworzono dnia 30.11.2017

W dniu dzisiejszym, tj. 30 listopada, kl. I- III wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Z tej okazji uczniowie kl. III przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek z kl. I i II przedstawienie pt. "Cztery żywioły". Zabawa w teatr dostarczyła aktorom wiele radości, a przy okazji pozwoliła na utrwalenie wiadomości z zakresu tematyki związanej z teatrem.  Dzieci poznały dobre i złe oblicze czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi oraz ich znaczenie dla człowieka. Wspólne spotkanie zakończyło się zabawą taneczną przy muzyce. 

https://photos.app.goo.gl/pj19bcpg2jqQMid33

czytaj dalej... na temat: Cztery żywioły w klasach I-III

Przedświąteczne pierniczki

Utworzono dnia 30.11.2017

Chociaż do Świąt jeszcze kilka tygodni, "Świetliki" piekły na zajęciach "Pierniczki świąteczne". Od poniedziałku gromadziliśmy potrzebne składniki do wypieku pierniczków, bez których Święta nie mają swojego uroku. Opiekunka przygotowała miskę, do której dzieci włożyły poszczególne produkty do wyrobienia ciasta: mąkę, miód, cukier, jajka, margarynę troszkę sody oraz przyprawę do pierników. Gotowe ciasto musiało troszeczkę "odpocząć", po czym można je było rozwałkować. Później nastąpiła najmilsza część czyli wykrawanie ciasteczek różnymi foremkami. Na blaszkach pojawiły się: mikołaje, gwiazdki, serduszka, księżyce, dzwoneczki, aniołki, które pani Basia włożyła do piekarnika. Po upieczeniu 7 blaszek i ostygnięciu pierniczków dzieci przystąpiły do dekorowania. O lukry oraz posypki zadbały panie: Jastrzębska i Głód. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały, a zapach przyprawy korzennej unosił się po całej szkole. 

https://photos.app.goo.gl/mVJ8X8FEQ2Fk5kHw1

 

czytaj dalej... na temat: Przedświąteczne pierniczki

Spotkanie ze świętym Mikołajem

Utworzono dnia 28.11.2017

Dnia 6 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się, na sali gimnastycznej naszej szkoły, spotkanie ze świętym Mikołajem. Zapraszamy na to spotkanie  wszystkie dzieci przedszkolne oraz uczniów z klas I-VII. 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie ze świętym Mikołajem

Wyjazd na lodowisko

Utworzono dnia 28.11.2017

W najbliższy czwartek chętni uczniowie klas IV-VI jadą, pod opieką nauczycieli,  na lodowisko do Sanoka. Informuję, że lekcje "0" i "1" odbywają się bez zmain. Wyjazd o 9.00. Po powrocie z lodowiska zajęć lekcyjnych już nie będzie. 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 791

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2073

Wszystkich: 15542

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.