Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Rekolekcji - dzień drugi.

Utworzono dnia 20.03.2018

We wtorek odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z Panem Bogiem. Najpierw dwugodzinne zabawy integracyjne na sali gimnastycznej, prowadzone przez Wspólnotę, a po nich udział w Eucharystii, podczas której ojciec Józef wprowadził wszystkich w problem grzechu i walki z nim. Trzeba podkreślić, że dzieci były bardzo aktywne i odważnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie otrzymały wspólne błogosławieństwo. Na pewno zasiane ziarno w ich sercach skiełkuje i wyda obfity plon. 

https://photos.app.goo.gl/8Lk3cxiabkdu45Rh2

czytaj dalej... na temat: Rekolekcji - dzień drugi.

Turniej tenisa stołowego.

Utworzono dnia 19.03.2018

17 marca w naszej Szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem turnieju był Ludowo- Uczniowski Klub Sportowy "Strażak" Niżna Łąka. Zawody rozegrano system "każdy z każdym" w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oprócz rozgrywek dziecięcych rozegrano mecz IV Ligii Mężczyzn. Sędziami zawodów była Wiesława Guzik i Zbigniew Wajda. Podczas zawodów panowała sportowa atmosfera. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. 

https://photos.app.goo.gl/PL4MHSlZ26PKQtPE3

Dzień Wiosny i Sportu- organizacja zajęć

Utworzono dnia 19.03.2018

W środę- 21 marca- będzie zmieniony podział godzin. Uczniowie klas I-VII będą wesoło witali wiosnę według następującego porządku:

8.00-10.30- uczniowie klas IV-VII wezmą udział w rozgrywkach sportowych- koszykówka, piłka halowa, siatkówka i ręczna. Rywalizacja będzie między nauczycielami i uczniami oraz między klasami. 

Od godziny 11.00- 13.00, w ramach zajęć profilaktycznych, zorganizowany zostanie turniej w grach planszowych i ukadaniu  puzzli. Taka forma spędzania wolnego czasu będzie alternatywą dla korzystania z gier komputerowych. 

Klasy I-III mają gry planszowe od 8.00- 10.30, a rozgrywki na sali od 11.00- 13.00. W tym dniu lekcji nie będzie, nawet zerowych. Od 13.00- świetlica. 

Rekolekcje wielkopostne

Utworzono dnia 19.03.2018

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów z klas I-VII przebiegają dwuetapowo. Najpierw wszyscy spotykają się na sali gimnastycznej, gdzie nasza Wspólnota prowadzi zajęcia przygotowujące do udziału we mszy św. Są to zabawy, wspólny śpiew i rozważania. O godzinie 11.00 wszyscy udają się na Eucharystię do kościola. Przez dwa dni będą uczniowie uczestniczyć w takich ćwiczeniach duchowych. 

https://photos.app.goo.gl/XNvUsGZzQuLYflDH3

czytaj dalej... na temat: Rekolekcje wielkopostne

Baśń o złotym ptaku

Utworzono dnia 19.03.2018

W piatek- 16 marca- uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne oglądnęły predstawienie kukiełkowe pt. "Baśń o złotym ptaku". Njciekawszy dla młodych widzów był bezpośredni kontakt z kukiełkami po przedstawieniu.

https://photos.app.goo.gl/Dah8QLFLkfVFI9s73

Dzień Otwarty dla Autyzmu i innych zaburzeń neurorozwojowych

Utworzono dnia 16.03.2018

W dniu 4 kwietnia 2018 r. w godzinach 14:30-16:30 w naszej Poradni  będzie działał punkt konsultacyjny, w którym dyżurować będzie psycholog oraz rodzice ze Stowarzyszenia Klub Rodziców Autyzm Krosno. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy mają dziecko z niepełnosprawnością lub mają podejrzenia, że ich dziecko nie rozwija się prawidłowo, do skorzystania z konsultacji.

Serdecznie zapraszamy!

Marta Kuc-Jagiełło

Dyrektor PP-P w Miejscu Piastowym

czytaj dalej... na temat: Dzień Otwarty dla Autyzmu i innych zaburzeń neurorozwojowych

Zebranie Rady Rodziców

Utworzono dnia 14.03.2018

W czwartek- 15 marca- o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców w sprawie desygnowania dwóch przedstawicieli Rady na konkurs na dyrektora szkoły, który odbędzie się 5 lub 6 kwietnia. Serdecznie zapraszam- dyr. M. Baran

Informacja o rekolekcjach

Utworzono dnia 14.03.2018

Informuję, że w dniach 19 i 20 marca uczniowie klas I-VII będą uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Czas pobytu dzieci i młodzieży w szkole się nie zmieni, ponieważ odbędą się lekcje "zerowe" i pierwsze w każdej klasie( zgodnie z podziałem godzin), następnie spotkanie na sali gimnastycznej, prowadzone przez Wspólnotę, a od godziny 10.30 uczestnictwo we Mszy św. kościele, a po niej dalszy ciąg lekcji. Świetlica i posiłki bez zmian. 

czytaj dalej... na temat: Informacja o rekolekcjach

Halowy Turniej Piłki Nożnej

Utworzono dnia 14.03.2018

13 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Organizatorem turnieju była pani Mariola Tys. Zawody otworzył dyrektor Pan Krzysztof  Roman. W turnieju wystartowało 6 drużyn z Gminy Miejsce Piastowe: gospodarze, Miejsce Piastowe I, Miejsce Piastowe II, Rogi, Wrocanka i Targowiska. Mecze rozegrano w dwóch grupach. W każdej grupy mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasze zawodniczki wygrały oba mecze w swojej grupie: z Rogami i Miejscem Piastowym I. W półfinale grając z drużyną gospodarzy, którzy wykonywali rzut rożny, w wyniku nieszczęśliwego odbicia piłki od pleców naszej zawodniczki, piłka trafiła do bramki.

Półfinał: Wrocanka- Głowienka 0:1 (0:0), Targowiska- Rogi 3:2  (1:1)

Finał: Targowiska- Głowienka 1:0 (0:0)

Organizatorom dziękujemy za zorganizowanie zawodów, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych. Opiekę nad uczennicami sprawowała nauczycielka wychowania fizycznego Barbara Lenik oraz praktykanta Patrycja Dudzińska, której również dziękujemy.

https://photos.app.goo.gl/tFeD2N4rOU7W9nDh2

czytaj dalej... na temat: Halowy Turniej Piłki Nożnej

"Powietrzna" wycieczka

Utworzono dnia 08.03.2018

Dnia 8 marca uczniowie kl.1 – 3 wybrali się na wycieczkę do Aeroklubu Podkarpackiego z siedzibą w Krośnie, która została zrealizowana w ramach założeń dotyczących programu edukacyjnego „Powietrze bez śmieci”. Dzieci podziwiały różnorodne modele samolotów: awionetki, szybowce, słynnego ANTKA i samolot wojskowy. Miały możliwość obejrzenia kokpitu Antka – czyli wydzielonego pomieszczenia dla załogi pilotów, w którym znajdują się wszystkie urządzenia służące do sterowania maszyną. Każdy mógł zasiąść w dowolnie wybranym przez siebie samolocie i poczuć się przez chwilę jak „mały pilot”. Samoloty na krośnieńskim lotnisku wydawały się dzieciom ogromne, jednak to tylko małe maszyny w porównaniu z samolotami pasażerskimi. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się im, ale również wykonywały pamiątkowe zdjęcia swoimi aparatami. Po hangarze, czyli „garażu” dla samolotów, oprowadzał nas pracownik aeroklubu. Uczniowie zadawali panu ciekawe pytania, na które uzyskiwali interesujące odpowiedzi. Ciekawostką jest fakt, iż do zabytkowego samolotu wojskowego niektórzy mieli dystans i bali się bliżej podejść, ponieważ byli przekonani, że jest on wyposażony w bomby. Pracownik aeroklubu wytłumaczył wszystkim, że nie ma się czego obawiać, ponieważ jest to tylko eksponat. Jak widać skojarzenia dzieci oraz ich proces myślowy są na odpowiednim poziomie, ponieważ reakcja na bliski kontakt z samolotem wojskowym przywołała ewentualne „niebezpieczeństwo”. Świadczy to o tym, że zasady bezpiecznego zachowania w praktyce mają uczniowie „zakodowani”. Wycieczka była krótka, ale ciekawa, ponieważ dzieci na co dzień nie obcują z takimi maszynami jak samoloty. Należy tu również dodać istotny fakt, a mianowicie, transport lotniczy w dużych miastach na całym świecie, przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i zmian klimatu, a także stał się odpowiedzialny za stan zdrowia ich pobliskich mieszkańców. Zagrożenia środowiskowe i zdrowotne są związane z emisją toksycznych spalin, uciążliwego hałasu oraz wytwarzaniem szkodliwych pyłów.

https://photos.app.goo.gl/YC2At9wQuOoAWXwG2

czytaj dalej... na temat: "Powietrzna" wycieczka

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 734

W tym miesiącu: 1455

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 24943

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku, informuję, że:

 1. administratorem  danych osobowych uczniów/wychowanków, rodziców uczniów/
   wychowanków,  pracowników, kandydatów na pracowników jest  Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance, ul. Długa 19, 38-455 Wrocanka
  tel. 13 43 115 22 lub 519 531 142   e-mail: dyrektor@spwrocanka.szkolna.net zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania danych osobowych,
 2.  dane osobowe przetwarzane będą w celu  rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/ przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników, i nie będą przekazywane do państwa trzeciego,
 3. podstawą przetwarzania  danych osobowych jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
 4. podanie danych jest niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników,
 5. posiadają Państwo prawo do:
 • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
 • przenoszenia danych,
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 1. Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji,
  w tym profilowaniu,
 2. Dane osobowe będą przechowywane do wycofania przez Państwa zgody na ich przetwarzanie.