Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Ferie zimowe

Utworzono dnia 25.01.2018
W dniach od 29 stycznia do 9 lutego trwać będą ferie zimowe. 
czytaj dalej... na temat: Ferie zimowe

Turniej tenisa stołowego.

Utworzono dnia 24.01.2018
23 stycznia w Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Szkolnego Związku Sportowego- Igrzyska Dzieci. Do zawodów zgłosiły się 2 szkoły, z Wrocanki i gospodarze.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Mateusz...
czytaj dalej... na temat: Turniej tenisa stołowego.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka na świetlicy.

Utworzono dnia 24.01.2018

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Świetliki również postanowiły uczcić to święto. Było czytanie fragmentów książki, zagadki na temat bohaterów, zabawa przy piosence "Misiu wstań", quiz wiedzy o stumilowym lesie, zabawa...

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka na świetlicy.

Profilaktyka antyczadowa

Utworzono dnia 23.01.2018

Zima to czas, kiedy dochodzi do zatruć czadem w naszych domowych łazienkach. Niebezpieczny i cichy zabójca- tlenek węgla- jest bez zapachu, niewidoczny i bez smaku. Piecyki łazienkowe są niebezpieczne w małych, szczelnie zamkniętych pomieszczeniach. W takiej warunkach potrzebne są czujniki czadu, które można zakupić za niewielkie pieniądze. W ramach zajęć profilaktycznych strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przeprowadził z uczniami pogadankę o zagrożeniach i sposobach zapobiegania zatruciom czadem. Pogadanka, wzbogacona prezentacją uświadomiła uczniom, jak wielka jest skala tego zagrożenia. 

https://photos.app.goo.gl/N1mWGuMQICWZV2lf1

Bieg po zdrowie

Utworzono dnia 23.01.2018

Uczniowie klas IV-V, pod opieką wychowawczyni, przystapili do programu "Bieg po zdrowie". Jest to cykl zajęć poswięcony antytytoniowej edukacji zdrowotnej, opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Program skierowany jest także do rodziców uczniów. Na realizację przeznaczonych jest 6 godzin zajęć lekcyjnych z uczniami i 2 godziny z rodzicami. Patronat honorowy nad programem sprawują: MEN, Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Dziecka.

https://photos.app.goo.gl/xeBB3gn41Oc1w8CQ2

Świetliki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka

Utworzono dnia 19.01.2018

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka to ważny dzień zarówno dla dzieci, jak ich babć oraz dziadków. Dlatego w tym tygodniu dzieci podczas zajęć świetlicowych przygotowywały dyplomy dla Dziadków oraz wypełniały karty pracy na temat swoich ukochanych babć. Przygotowane prace, dzieci będą mogły ofiarować w prezencie swoim bliskim. Niech te dni będą pełne uśmiechów, wzruszeń i wspólnie spędzonych chwil. Doskonałym dopełnieniem naszych zajęć są nowe zabawki, które trafiły do świetlicy: domek dla lalek oraz drewniana kolejka. 

https://photos.app.goo.gl/5xG6RxTqz2s7J46q2

Sprawozdanie z Planu Nadzoru Pedagogicznego za I półrocze 2017/2018 r.

Utworzono dnia 16.01.2018
Sprawozdanie dyrektora szkoły z nadzoru pedagogicznego za I półrocze roku 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance W ramach ewaluacji wewnętrznej opracowano cele ewaluacji, wskazano przedmiot ewaluacji, sformułowano pytania kluczowe, opracowano harmonogram...
czytaj dalej... na temat: Sprawozdanie z Planu Nadzoru Pedagogicznego za I półrocze 2017/2018 r.

Sprawozdanie z karnawału uczniów

Utworzono dnia 16.01.2018

W poniedziałek - 16 stycznia- uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne uczestniczyły w zabawie karnawałowej prowadzonej przez firmę Eureka. Zajęcia prowadziły trzy panie, które organizowały zabawy i malowanie twarzy. Z uśmiechu dzieci widać było, że się doskonale bawiły. Dzieci prezentowały się pięknie w swoich karnawałowych strojach.

Uczniowie klas IV-VII pojechali do kina na film Paddington 2. Po filmie uczniowie mieli czas na spacer po galerii.

Wszystkie dzieci szkolne otrzymały wafelki. Całość zorganizowanych atrakcji kosztowała 1071 zł. Wszystko pokryto ze środków wypracowanych przez sklepik szkolny. Rodzice dzieci przedszkolnych wpłacili 135 zł.

Galeria pani J. Kuci- https://photos.app.goo.gl/eJXEUk6josqBjKy02

Galeria szkolna- https://photos.app.goo.gl/5QpYbMk04GUveCVQ2

czytaj dalej... na temat: Sprawozdanie z karnawału uczniów

Zmiana podziału godzin

Utworzono dnia 12.01.2018
Od poniedziałku - 15 stycznia - rozpoczynamy nowe półrocze. W związku z tym ulegnie zmianie przydział godzin wychowania do życia w rodzinie. Klasy VII i IV  zkończyły cykl tych zajęć, a klasy V i VI rozpoczynają.  Klasa V wdż będzie miała w środy- na lekcji 6, a j....
czytaj dalej... na temat: Zmiana podziału godzin

Godziny piątkowych wywiadówek

Utworzono dnia 09.01.2018

Kl. I- piątek- 12 stycznia- godzina 17.00- spotkanie ogólne z wychowawczynią

Kl. II+III- piątek- 12 stycznia- godzina 16.00- spotkanie ogólne z wychowawczynią

Kl. IV+V- piątek- 12 stycznia- godzina 16.00- spotkanie ogólne z wychowawczynią

Kl. VI+VII- piątek- 12 stycznia- od godziny 14.00- spotkania indywidualne z wychowawcą

Dyrektor szkoły będzie dostępny w godzinach od 15.00- 16.00 w kancelarii szkoły

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 791

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2073

Wszystkich: 15542

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.