Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 2:

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 15.05.2018

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Z tej właśnie okazji 10 maja zaproszeni przez Panią Katarzynę Stec, wybraliśmy się podczas zajęć świetlicowych na taką właśnie lekcję biblioteczną. Pani Kasia przygotowała dla dzieci szereg ciekawych propozycji. Było czytanie książki "Czy książka musi być nudna", kalambury, piłeczka bajeczka, bez obrazków oraz głuchy telefon. Zajęcia były bardzo ciekawe i dzieci wyszły z zajęć bardzo zadowolone.

https://photos.app.goo.gl/ONzYACOSlQxz9ce63

 

czytaj dalej... na temat: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Teatr profilaktyczny "SIEĆ"

Utworzono dnia 15.05.2018

W ramach profilaktyki uczniowie klas I-VII obejrzeli spektakl pt. „Sieć”,  prezentowany przez aktorów Teatru Moralitet z Krakowa.

Nastolatka Kasia wpada w swoim mniemaniu na świetny pomysł. Chce zostać królową internetu. I jak to nastolatka z głową pełną marzeń i ambicji, postanawia osiągnąć swój cel poprzez kręcenie telefonem komórkowym śmiesznych i interesujących filmików. Liczy na to, że filmiki zdobędą wymarzone poparcie i zachwyt, czyli lajki. Celem tego spektaklu jest przestroga, zwrócenie uwagi widza, że internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło, ale zbliżając się zbyt blisko do żarówki możemy się oparzyć. Tak też może być z internetem. On też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.

W spektaklu wzięło udział tylko dwie aktorki, ale uczniowie rozpoznali w jednej odtwórczynię roli Woźnej z serialu pt. „Szkoła” . Nie obeszło się więc bez zbierania autografów.

https://photos.app.goo.gl/5UPoBQQ7gRCruepJ6

czytaj dalej... na temat: Teatr profilaktyczny "SIEĆ"

Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

Utworzono dnia 11.05.2018

Dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów z klas I-III Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu zorganizowała Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowały: Marysia Jabłońska z kl. I oraz Wiktoria Kołacz z klasy III. Dziewczynki pięknie zaśpiewały wybrane piosenki, które przygotowały pod kierunkiem pani niny. Festiwal był okazją do prezentacji młodych talentów. Wszyscy uczestnicy zostali uznani za najlepszych i każdy otrzymał nagrodę. Na koniec zasiedli do pysznego poczęstunku.

https://photos.app.goo.gl/GUVUSFRceW4s40Zl1

czytaj dalej... na temat: Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

Spotkanie z motylkami

Utworzono dnia 11.05.2018

Wielką atrakcją był dla dzieci przedszkolnych i uczniów z klas I-VII- pokaz egzotycznych motyli. Prawie 50 dzieci oglądnęło piękne okazy żywych i ususzonych motylków z różnych krajów świata. Motylki można było wziąć do ręki i pokarmić mandarynką lub pomarańczą. Siadały na rękach, na noskach, co sprawiało dzieciom ogromną radość. Pan, który jest pasjonatem motylków, bardzo ciekawie opowiadał o poczwarkach i różnych okazach. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomik małego opiekuna motyli oraz "sztucznego" motylka.

https://photos.app.goo.gl/aP8TNZ8j5BZ5iK7e2

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z motylkami

Pokaz egzotycznych motyli dla uczniów i dzieci przedszkolnych.

Utworzono dnia 10.05.2018

W dniu 11 maja- w piątek- o godzinie 9.30 - w sali lekcyjnej nr 9 odbędzie się pokaz egzotycznych motyli- żywych i ususzonych. Lekcja, trwająca 60 minut kosztuje 15 zł od dziecka. Zapraszam chętnych do skorzystania z okazji. Podczas pokazu grupa dzieci nie może przekraczać 30 osób.

Zebranie

Utworzono dnia 07.05.2018

Zapraszam rodziców dzieci przedszkolnych oraz rodziców uczniów klas I-VII na zebranie, które odbędzie się 8 maja /wtorek/ o godz. 16.30 w sali gimnastycznej szkoły. Dyrekcja.

czytaj dalej... na temat: Zebranie

Akademia trzeciomajowa

Utworzono dnia 04.05.2018

W piatek - 4 maja- w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy VI, pod kierunkiem pań: Basi i Moniki. Była to bardzo przystępna lekcja historii, która utrwalała wiedzę na temat znaczącej Konstytucji dla naszego narodu w XVIII wieku.

https://photos.app.goo.gl/EsAXn2ZeB7wVhPqC9

czytaj dalej... na temat: Akademia trzeciomajowa

Wycieczka do Wrocławia

Utworzono dnia 30.04.2018

W dniach 25-27 kwietnia uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Zwyczajem lat ubiegłych nasi uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z koleżankami i kolegami z Dobieszyna, ponieważ od kilku lat obie szkoły organizuję wspólne wyjazdy. W czasie wycieczki młodzi podróżnicy zwiedzili Panoramę Racławicką, Ogród Zoologiczny, Afrykarium, Oceanarium, Ostrów Tumski oraz wędrowali tropem wrocławskich krasnali. Następnego dnia poszli w góry. Zdobyli szczyt Szczeliniec Wielki- najwyższy w Górach Stołowych oraz zwiedzili Skansen Dawnych Sprzętów w Wambierzycach. Trzeciego dnia chodzili śladami Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich, zwiedzili Krzywą Wieżę i weszli na Srebrną Górę. Po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną. Była to kolejna wycieczka z Biurem Turystycznym Korab, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

https://photos.app.goo.gl/ok7yvKdQ1wgSRB9R6

Marszobieg do stadniny koni.

Utworzono dnia 30.04.2018

W dniach 25-27 kwietnia większość uczniów klas IV- VII przebywała na wycieczce we Wrocławiu. 27 kwietnia lekcje w-f wyglądały nieco inaczej. Wybraliśmy się żeńską grupą na marszowo-biegową wycieczkę na Niżną Łąkę.  Naszym obiektem zainteresowań stały się stadniny koni. Na początku zajrzeliśmy do Państwa Packów, gdzie serdecznie przywitała nas żona sołtysa. Niestety sam sołtys z panią instruktor i końmi był na porannej przejażdżce. Pani Packowa wyprowadziła i pokazała nam najstarszego spośród 4 koni, które posiadają. Klacz ma ponad 30 lat. Każdy mógł podejść i pogłaskać konia. Podziękowaliśmy za miłe przyjęcie i udaliśmy się do drugiej stadniny. Właścicielką " Kaflówki" jest Pani Magdalena Kafel, która zapoznała nas z zasadami BHP w stajni i przy pracy z koniem, omówiła sprzęt jeździecki i opowiedziała pokrótce historię 14 koni, które posiada. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak nowo kupiony koń zostaje przyjęty przez dotychczasową grupę. Wyglądało to bardzo ciekawie. Wszystkim bardzo się podobało i liczymy, że wśród uczniów znajdą się pasjonaci jazdy konnej.

https://photos.app.goo.gl/UsjjgZ3xBT1N5bE87

 

czytaj dalej... na temat: Marszobieg do stadniny koni.

Ogłoszenie

Utworzono dnia 23.04.2018

Informuję, że w dniach 25 - 27 kwietnia 2018 roku odbędzie się wycieczka do Wrocławia. W wycieczce wezmą udział uczniowie z klas IV-VII- 23 uczniów. Nie zwalnia to pozostałych uczniów z udziału w zajęciach, które będą przebiegać według podziału godzin. Jedynie uczniowie klasy VII w czwartek wychodzą o godzinę wcześniej.

W długi majowy weekend uczniowie nie mają lekcji tylko 2 maja 2018 roku, natomiast 30 kwietnia i 4 maja zajęcia odbywają się zgodnie z podziałem godzin.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 734

W tym miesiącu: 1455

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 24943

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku, informuję, że:

 1. administratorem  danych osobowych uczniów/wychowanków, rodziców uczniów/
   wychowanków,  pracowników, kandydatów na pracowników jest  Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance, ul. Długa 19, 38-455 Wrocanka
  tel. 13 43 115 22 lub 519 531 142   e-mail: dyrektor@spwrocanka.szkolna.net zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania danych osobowych,
 2.  dane osobowe przetwarzane będą w celu  rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/ przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników, i nie będą przekazywane do państwa trzeciego,
 3. podstawą przetwarzania  danych osobowych jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
 4. podanie danych jest niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników,
 5. posiadają Państwo prawo do:
 • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
 • przenoszenia danych,
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 1. Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji,
  w tym profilowaniu,
 2. Dane osobowe będą przechowywane do wycofania przez Państwa zgody na ich przetwarzanie.