Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 08.11.2017

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Przyłączyliśmy się więc do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc!, która przypada na dzień 8 listopada, aby uświadomić uczniom jak ważny jest ten posiłek i jego MOC!!! Po krótkiej prelekcji na temat zdrowego śniadania  uczniowie pod nadzorem nauczycieli – wychowawców przystąpili do dzieła. Wszyscy bardzo chętnie i z radością przygotowywali przepyszne smakołyki: kanapki, sałatki owocowe i warzywne. Jednak najważniejszym punktem tego dnia, było wspólne śniadanie, własnoręcznie wykonane przez uczniów. Zdrowy styl życia jest ujęty w naszym programie profilaktyczno-wychowawczym, dlatego tym bardziej  cieszymy się, że przystąpiliśmy do tej akcji, w której  dzieci udowodniły  nam jak bardzo potrafią być samodzielne.

https://photos.app.goo.gl/XxxgKMTSqTy6Zc9H3

Turniej ministrantów

Utworzono dnia 06.11.2017

W sobotę, 4 listopada odbył się Archidiecezjalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej, Liturgiczna Służba Ołtarza w Rogach. Jego celem jest nie tylko sukces sportowy, ale przede wszystkim zachęta do wstępowania w szeregi  ministrantów, uatrakcyjnienie bycia ministrantem, pogłębienie więzi z Kościołem i duszpasterzami, promocja zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku i mądrego spędzania wolnego czasu, nagroda za ofiarną i wytrwałą służbę. Gospodarz zawodów- ks, Piotr Piskorz serdecznie przywitał przybyłe drużyny i życzył dobrej zabawy. Sędzią zawodów był Łukasz Aszklar. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”, a czas gry to 2x5 minut. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn. Parafię Wrocanka reprezentowali uczniowie: Marcin Dudek, Kacper Gleń, Marcin Skubisz, Filip Jakubowicz, Kamil i Kacper Kucia. Opiekunem był ks. Mariusz Pelc. Turniej wygrała drużyna z Targowisk, która awansowała na kolejny szczebel. Drugie miejsce zajęły Pustyny, a trzecie Lubatówka. Nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu. Piąte miejsce przypadło drużynie z Rogów. Drużyny za zajęte miejsca otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

https://photos.app.goo.gl/E3YHYobzZlUzdzsf1

czytaj dalej... na temat: Turniej ministrantów

Ogłoszenie - "dni dyrektorskie"

Utworzono dnia 30.10.2017
Przypominam, że w dniach 2 i 3 listopada 2017r./ czwartek i piątek/ nie odbędą się zajęcia lekcyjne - na podstawie Zarządzenia dyrektora. W tych dniach nie będzie także ciepłych posiłków.
czytaj dalej... na temat: Ogłoszenie - "dni dyrektorskie"

Przyłącz się do akcji Misie Ratownisie

Utworzono dnia 30.10.2017

Zbieramy pluszaki dla dzieci, które uległy wypadkowi. Maskotki można składać w szkole u wychowawcy do 4 grudnia. Przypominamy, że powinny być niezniszczone, czyste i ładne.

czytaj dalej... na temat: Przyłącz się do akcji Misie Ratownisie

Smakowicie na świetlicy

Utworzono dnia 26.10.2017

We środę 25 października podczas zajęć świetlicowych było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet czernice. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Na zakończenie nauczycielka przygotowała za piękne posprzątanie świetlicy i stołówki żelki "Haribo", które może nie są już tak zdrowe jak owoce, ale również uwielbiane przez dzieci.

https://photos.app.goo.gl/DoK55mQmYTImnAoG2

Gminne zawody w biegach

Utworzono dnia 25.10.2017

W Targowiskach odbyły się Gminne Zawody w biegach. Wzięły w nich udział dziewczynki z naszej szkoły oraz drużyna chłopców. Dziewczynki wywalczyły III miejsce- gratulujemy! Gratulacje należą się także Wiktorii N. z klasy VII, która zajęła III miejsce w kategorii indywidualnej i zakwalifikowała się na etap powiatowy. Życzymy jej wiele sił i zwycięstwa. 

https://photos.app.goo.gl/kVApmrWdoz2hf36q1

Spotkanie uczniów z lekarzami weterynarii

Utworzono dnia 25.10.2017

Dzieci kochają różne zwierzaki, a nawet mają różne pieski i kotki w domu. Z wielką radością przyjęły więc w szkole Dorę i Rezona- dwa pieski, które przybyły do nas z lekarzami weterynarii z poradni "Cywil". Pani doktor Natalia Frączek oraz doktor Mateusz opowiadali o pracy weterynarza, pokazywali przyrządy lekarskie wykorzystywane w w pracy. Największą atrakcją była jednak możliwość pogłaskania pieska. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy za przybycie lekarzy do naszej szkoły i za poświęcony czas.

https://photos.app.goo.gl/lDuyCUtP7c9mGewE3

czytaj dalej... na temat: Spotkanie uczniów z lekarzami weterynarii

Zawieszki na drzwi - prace świetlicowe

Utworzono dnia 25.10.2017

24 października podczas zajęć świetlicowych dzieci wycinały przygotowane przez opiekunkę świetlicy zawieszki na drzwi. Każdy mógł wybrać zawieszkę, która najbardziej mu się podobała i zabrać ją później do domu. Zawieszki zawisły również na niektórych drzwiach w naszej szkole. Jedna powędrowała do grupy biedronek, druga do grupy pszczółek, a trzecia zawisła na drzwiach szkolnej biblioteki. Teksty na zawieszkach, to " Nie przeszkadzać, czytam sobie", " Nie przeszkadzaj!- Uczę się!, "Wejdź proszę". Na niektórych znalazły się również bardziej żartobliwe teksty typu: " Proszę pukać, bo inaczej zjem Ci pierogi", "Zostaw przed drzwiami i uciekaj! " Nie wchodź !- taaaki tu bajzel", " Nie przeszkadzać trwa zabawa". Mamy nadzieję,że będzie to miła niespodzianka z rana dla uczniów. 

Zawieszka na drzwi, to dobry sposób, aby w spokoju poczytać, odpocząć, czy pobawić się,żeby nikt nam w danej chwili nie przeszkadzał. Pozwala na  poinformowanie innych, że potrzebujemy odrobinę czasu dla siebie. 

Oprócz zawieszek powstały konstrukcje z origami wykonane przez chłopców. 

https://photos.app.goo.gl/bjenlMtMIvL5HzIS2

WYWIADÓWKI

Utworzono dnia 23.10.2017

W środę- 25 października- odbędą się spotkania indywidualne wychowawców z rodzicami na temat postępów uczniów w nauce.

kl. I- w godzinach 15.30-18.00- sala nr 2

kl. II+III- w godzinach 13.00-17.00- sala nr 4

kl. IV+V- w godzinach 13.00-17.00- sala nr 7

kl. VI+VII- w godzinach 14.00- 17.00- sala nr 9

Nauczyciele przedmiotowcy będą dostępni dla rodziców w godzinach 15.00-16.00 w pokoju nauczycielskim.

Zapraszamy!

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 231

W poprzednim tygodniu: 375

W tym miesiącu: 1081

W poprzednim miesiącu: 1383

Wszystkich: 10107

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.