„CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Utworzono dnia 17.03.2024

W naszej szkole uczennice klasy VI brały udział w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”, którego organizatorem jest Fundacja Dwa Skrzydła Anioła. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na problemy innych oraz wskazanie na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem. Dziewczynki w ramach konkursu prowadziły specjalne zeszyty tzw. ”Dzienniczki dobrych uczynków”. Zapisywały w nich dobre uczynki, które uczyniły względem innych osób oraz dla samych siebie. Pomoc w przygotowaniu kolacji, zabawa z rodzeństwem, wyjście na spacer, pomoc starszej osobie w sklepie – są to  pojedyncze przykłady dobrych uczynków, które udało się zrealizować. Dwa wybrane przez komisję zeszyty zostały wysłane do Lublina, aby wzięły udział w ogólnopolskim etapie konkursu. Warto podkreślić, że każdy dobry uczynek jest ważny, nawet ten najmniejszy. Wszystkim uczennicom z klasy VI serdecznie gratulujemy zaangażowania oraz wrażliwości serc.

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu

W tym miesiącu: 2098