Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Słodki dzień

Utworzono dnia 19.12.2017

We wtorek - 19 grudnia rodzice z klasy 1 przy współpracy z wychowawcą zorganizowali w naszej szkole „Słodki dzień”. Na odpowiednio przygotowanym stanowisku pojawiły się przeróżne pyszności: galaretki z bitą śmietaną i posypką, pięknie ozdobione muffinki z polewą i czekoladowym nadzieniem, mini rogaliki z różaną marmoladą oraz kolorowe babeczki z orzechami i toffi. Wszystkie smakołyki przygotowane zostały przez rodziców z największą starannością, dlatego kusiły swym wyglądem i smakiem wszystkich uczniów, przedszkolaków oraz nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na akcję charytatywną „Góra grosza”. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w tę akcję.

https://goo.gl/photos/mUABhQDASQV7eBjj7

 

czytaj dalej... na temat: Słodki dzień

Organizacja zajęć w tygodniu przedświątecznym

Utworzono dnia 18.12.2017

21 grudnia - czwartek- odbędą się trzy lekcje zgodnie z planem. O godzinie 11.00 - akademia i wspólne kolędowanie na sali gimnastycznej do godziny 12.00, a po akademii opieka świetlicowa do godziny 16.00.

Dnia 22 grudnia- piątek zajęć lekcyjnych nie będzie na podstawie Aneksu do Zarządzenia dyrektora szkoły z dnia 21 sierpnia 2017roku.

Informuję, że przerwa świąteczna trwać będzie w dniach od 25 grudnia 2017r. do 1 stycznia 2018 roku.

Powrót po przerwie świątecznej - dnia 2 stycznia 2018 roku.

czytaj dalej... na temat: Organizacja zajęć w tygodniu przedświątecznym

Międzynarodowy Dzień Herbaty

Utworzono dnia 18.12.2017

15 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Herbaty. Dzieci ze świetlicy z przyjemnością chciały uczcić ten dzień. Na początku nauczycielka przedstawiła historię powstania herbaty, później przeczytała o właściwościach różnych rodzajów herbat oraz sposoby przyrządzania tego pysznego napoju. Kolejnym etapem było rozpoznawanie rodzajów herbat po zapachu i smaku, które opiekunka zaparzyła jeszcze przed zajęciami. Później każdy mógł spróbować tych, na które miał ochotę. Odwiedziła nas również Pani Kasia z Biblioteki Publicznej, na której również przeprowadziliśmy nasz "test herbaciany". Wśród przyrządzonych herbatek była min.: wiśniowa, miętowa, rumianek, czarna z bananem, ananasem, płatkami słonecznika i bławatka, czystek, truskawkowo- malinowa. Doskonałym dodatkiem do naszych herbatek, były ciasteczka przyniesione przez Panią Kasię, za które bardzo dziękujemy. Na chłodne zimowe wieczory ciepła herbatka smakuje każdemu, o tym wie każdy świetlik i nie tylko. Międzynarodowy Dzień Herbaty nie jest w Polsce jeszcze obchodzony. Ma on za to na świecie już dekadę tradycji. Pochodzi z krajów, które produkują herbatę: Bangladeszu, Nepalu, Wietnamu, Indonezji, Kenii, Malawi, Malezji, Ugandy, Indii i Tanzanii. Ten dzień nie istnieje po to by wypić czy zakupić więcej herbaty. Ma on na celu skupić uwagę rządów i obywateli na herbacianej branży, jej pracownikach, drobnych przedsiębiorcach oraz na konsumentach. Plany zorganizowania takiego święta powstały po World Social Forum w Bombaju (Indie) i Porte Allegre (Brazylia) w latach 2004-2005. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Herbaty świętowano w Nowym Delhi 15 grudnia 2005 roku, a kolejny w Sri Lance rok później.

https://photos.app.goo.gl/yqvnHDj5Ak8NFqZ63

 

 

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Dzień Herbaty

Jasełka inaczej

Utworzono dnia 15.12.2017

Dnia 15 grudnia uczennice z klasy V i VI zaprezentowały dla przedszkolaków teatrzyk kukiełkowy pt. "Broda Heroda". Dziewczynki- Klara, Olga i Patrycja operowały kilkoma kukiełkami- Świętej Rodziny, Trzech Króli, Króla Heroda, diabła, anioła, pastuszka i dwóch wróbelków, które założyły gniazdko w pobliżu groty, gdzie narodził się Pan Jezus. Przedstawienie wzbogacone było pastorałkami. Po występie przedszkolaki najchętniej oglądały kukiełkę diabła. Wszyscy na koniec zrobili sobie pamiątkową fotografię. 

Warto podkreślić, że szopka, która stnowiła dekorację występu, namalowana została przez mamę Krzysia Kuci- panią Joasię, która wykonała ją na szkolną gazetkę przed wielu laty jako uczennica klasy VI. Szopka przetrwała do dnia dzisiejszego i bardzo często zawieszamy ją na gazetkach szkolnych. Teraz może ją podziwiać synek pani Joasi. 

https://photos.app.goo.gl/2QN5wecaM1PEB8Lv2

czytaj dalej... na temat: Jasełka inaczej

Świetliki w bibliotece u pani Kasi

Utworzono dnia 15.12.2017

14 grudnia podczas zajęć świetlicowych, na zaproszenie Pani Kasi, wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej. Nie była to nasza pierwsza wizyta w tym ważnym i ciekawym miejscu, mimo to byliśmy bardzo podekscytowani i ciekawi, co tym razem przygotowała dla nas pani Kasia. Na początku była bajka, później zabawy z chustą animacyjną i naśladowcze,a na końcu "zwariowane poszukiwania". Zadowoleni podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas i udaliśmy się do świetlicy. Teraz my czekamy na odwiedziny pani Kasi. ☺


https://photos.app.goo.gl/05qMWuqiLtWAVadC3

 

 
czytaj dalej... na temat: Świetliki w bibliotece u pani Kasi

Warsztaty ceramiczne

Utworzono dnia 14.12.2017

Skąd się bierze glina? Jak tworzyć w glinie?  Warsztaty ceramiczne pozwalają dzieciom na kontakt z materią jaka jest glina, a swobodne ugniatanie, ściskanie, wałkowanie świetnie wpływa na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania. W dniu dzisiejszym w warsztatch wzięły udział uczniowie klas I-III. Pani instruktorka nie ingerowała w końcowe prace dzieci, czuwała nad jej techniką wykonania, ponieważ inwencja dziecka i jego wyobraźnia jest najistotniejsza i nie należy jej jej zagłuszać. Często  warsztaty sprowadzają się do czystej zabawy materią, możliwością pobrudzenia rąk, fartuchów (oczywiście w granicach rozsądku), co sprawia dzieciom niesamowitą radość i wprawia je w dobry nastrój. Efekt pracy uczniów był jednak widoczny i zdominowany przez atmosferę przedświąteczną.

https://photos.app.goo.gl/wYFKD6tFTMB9skMB2

czytaj dalej... na temat: Warsztaty ceramiczne

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Utworzono dnia 10.12.2017
W sobotę, 9 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem turnieju był Ludowo Uczniowski Klub Sportowy „Strażak” Niżna Łąka.  Do rywalizacji przystąpiło 15 sympatyków ping ponga, którzy toczyli grę na stołach do tenisa w sali...
czytaj dalej... na temat: Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Nocowanie w szkole

Utworzono dnia 10.12.2017

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przed kilku laty, z piątku 8 grudnia na sobotę grudnia odbyło się nocowanie w szkole. Wzięły w nim udział dziewczynki klasy VI i VII oraz dwie starsze koleżanki z Wrocanki. Jedna z nich była uczennicą naszej szkoły. Atrakcji podczas tej nocy nie zabrakło: były podchody szkolne, just dance czyli naśladowanie ruchów tanecznych, wieczór make up, wspólne zamawianie pizzy, gry na sali gimnastycznej oraz wieczór filmowy. Zasnęliśmy dopiero nad ranem. W planach na zakończenie mieliśmy udać się na „Roraty”, niestety zaspaliśmy i obudziły nas dopiero telefony rodziców, którzy czekali pod szkołą. Wspólnie rano zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy świetlicę i udaliśmy się do domów. 

https://photos.app.goo.gl/Wn1HVHTXmkgbhaYy2

 

czytaj dalej... na temat: Nocowanie w szkole

Matematyczny Czar Par

Utworzono dnia 08.12.2017

7 grudnia odbył się w Szkole Podstawowej we Wrocance I etap międzygminnego konkursu "Matematyczny Czar Par". Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z terenu gminy. Uczestnicy konkursu rozwiązywali sudoku, zadania tekstowe, krzyżówkę matematyczną, układali tangramy oraz musieli wykazać się znajomością kalendarza i zegara. Naszą szkołę reprezentowali: Maciek i Kamil. Chłopcy zajęli V miejsce. Zwyciężyła drużyna z Głowienki, a drugie miejsce zajęli uczniowie z Zalesia. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą gminę na etapie finałowym, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Lubatowej.

https://photos.app.goo.gl/Pz8FKukkZkiMH4sI2

Lekcja otwarta w kl. III

Utworzono dnia 08.12.2017
W dniu 7 XII uczniowie kl. III wraz z wychowawcą zorganizowali lekcję otwartą dla rodziców. Tego dnia utrwaliliśmy wiadomości i pojęcia związane z tematem - teatr. Efektem naszej wiedzy o teatrze i pracy aktora była inscenizacja pt. ,,Cztery żywioły" w wykonaniu samych dzieci. Wcześniej to przedstawienie obejrzeli nasi młodsi koledzy, teraz mieliśmy przyjemność wystąpić przed rodzicami, co okazało się dla nas miłym przeżyciem. Uczniowie starali się dobrze zagrać swoje role, a gromkie oklaski stanowiły najlepszą nagrodę. Słodki poczęstunek stanowił miłe zakończenie zajęć.
Dziękujemy rodzicom za skorzystanie z naszego zaproszenia i Waszą obecność. Do zobaczenia - zapraszamy do naszej szkoły.
 
czytaj dalej... na temat: Lekcja otwarta w kl. III

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 791

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2073

Wszystkich: 15542

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.