Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Radosław Brzózka w naszej szkole

Utworzono dnia 09.04.2018

W ramach przystąpienia do Edukacyjnej Kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza- pod nazwą "Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci" otrzymaliśmy nagrodę w postaci lekcji przeprowadzonej dla uczniów przez pana Radosława Brzózkę, dziennikarza TVP z Warszawy. Nagroda przypadła nam w udziale za to, że wychowawczyni kl. I zgłosiła naszą szkołę jako pierwszą placówkę w województwie podkarpackim. Nagroda przypadła niespodziewanie i sprawiła uczniom i nauczycielom wielką radość. Dnia 9 kwietnia gościliśmy u siebie pana Radka, który w niezwykle ciekawy sposób, metodą doświadczeń, z udziałem uczniów, tłumaczył proces powstawania smogu i jego negatywny wpływ na zdrowie człowieka, a przede wszystkim przyczyny powstawania zanieczyszczonego powietrza. Pan Radek "złapał" dobry kontakt z uczniami, którzy na koniec spotkania prosili go o autograf. Pan Radek Brzózka wręczył również uczniom nagrody za uczestnictwo w szkolnym konkursie plastycznym na plakat, który dotyczył tematyki zapobiegania powstawania smogu. Uczniowie otrzymali nagrody, a na koniec wykonali sobie z Gościem wspólne fotografie. W spotkaniu wzięła udział również nasza pani wójt- Stanisława Gawlik, której dziękujemy za przybycie. 

Po przeprowadzonej lekcji pan Radek wpisał się do naszej Kroniki szkolnej. Dziękujemy także pani Marcie Ciurzyńskiej za pomoc w zorganizowaniu lekcji pokazowej. 

Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego na plakat „Wrocanka – smog albo zdrowie”.

Jury w składzie: p. dyr. Małgorzata Baran, p. wicedyrektor Nina Hanus, p. Agata Kucia wyłoniło zwycięskie prace. Pan Radek Brzózka odczytał werdykt i wręczył nagrody:

Kategoria kl.1-3

1 miejsce – Aleksander Lenik
2 miejsce – Zuzanna Głód
3 miejsce – Karol Kucharski

Kategoria kl.4-7

1 miejsce – Filip Jakubowicz
2 miejsce – Olga Wolanin
3 miejsce – Paula Szybisty

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Serdeczne podziękowania składamy również zaprzyjaźnionemu z naszą szkołą ks. Pawłowi Kowalowi, dyr. Radia Fara za sponsorowanie większości nagród rzeczowych. Pozostałe nagrody zostały zakupione z funduszy szkolnych (wypożyczalnia strojów), a pamiątkowy album z Podkarpaciem zakupiono z funduszy sklepikowych

https://photos.app.goo.gl/JpyEMVo9icI2Y09L2

czytaj dalej... na temat: Radosław Brzózka w naszej szkole

Życzenia

Utworzono dnia 28.03.2018

Radosnych Świąt Wielkanocnych,

wiary w Boga i w Ludzi oraz

daru dostrzegania piękna świata,

a przede wszystkim wiary w Siebie

życzy społeczność szkolna 
 

czytaj dalej... na temat: Życzenia

Wielkanoc w kurniku

Utworzono dnia 28.03.2018

Każdy wie, że Święta Wielkanocne to święta "jajeczne". Na tę okoliczność uczniowie klasy I, pod kierunkiem pań Niny i Eweliny, zaprezentowali widowisko pt. "Wielkanoc w kurniku". Inscenizacja wprowadziła wszystkich w tradycje wielkanocne, włącznie z "lanym poniedziałkiem". Bohaterami scenki były kurki, kurczątko, kogucik, zajączek, baranek oraz dwaj chłopcy. Na koniec scenki wszyscy zostali pokropieni wodą, zgodnie z tradycją i usłyszeli  świąteczne zyczenia od najmłodszych uczniów. 

https://photos.app.goo.gl/2j4fSndyRX0ACVcI3

czytaj dalej... na temat: Wielkanoc w kurniku

Konkurs plastyczny na plakat "WROCANKA - SMOG ALBO ZDROWIE"

Utworzono dnia 28.03.2018

REGULAMIN KONKURSU

1. Temat i cel konkursu

 1. Konkurs ogłoszony pod hasłem: „WROCANKA – SMOG ALBO ZDROWIE”.
 2. Cel konkursu: promowanie wśród uczniów i rodziców pozytywnych zachowań mających na celu sposoby wyeliminowania zanieczyszczonego powietrza w miejscu zamieszkania oraz popularyzowanie tematu związanego ze smogiem jako czynnika zagrażającego zdrowiu.

2. Organizator

 1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa imienia Stanisławy Grelli
  we Wrocance.

3. Uczestnicy konkursu

 1. Uczestnikami konkursu są uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Stanisławy Grelli we Wrocance w następujących kategoriach:

- klasy 1-3

- klasy 4-7

4. Zadanie konkursowe

      a) Zadaniem konkursowym  jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, której 

        temat brzmi: „WROCANKA – SMOG ALBO ZDROWIE”.

      b) Praca plastyczna powinna być wykonana w formie plakatu.

      c) Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu, bądź
         we współpracy z rodzicem, z dowolnych materiałów.

      d) Do konkursu można zgłosić jedną pracę plastyczną.

       e) Praca powinna być opisana na odwrocie: imię, nazwisko, klasa uczestnika konkursu 
          (uczeń + ewentualnie imię rodzica).

5. Kryteria oceny

    Przy ocenie prac konkursowych jury weźmie pod uwagę:  

    - zgodność z tematyką konkursu,

    - estetykę wykonania,

    - innowacje, pomysłowość.

6. Postanowienia końcowe

    a) Konkurs przebiega na etapie wewnątrzszkolnym.

    b) Prace należy składać u p. E. Głód do dnia 6 kwietnia 2018 r.

    c) Każdy uczestnik konkursu otrzymuje pozytywną uwagę.

    d) W każdej z kategorii zostanie przyznane 1miejsce.

    e) Ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie dyplomu nastąpi dnia 9 kwietnia, podczas lekcji

        pokazowej z udziałem p. Radka Brzózki.

    f) Uczestnicy konkursu po uzyskaniu 1 miejsca otrzymuje nagrodę rzeczową, możliwość 

       opublikowania pracy na stronie internetowej oraz wykonania pamiątkowego zdjęcia
       z naszym gościem.

    g) Najładniejsze prace zostaną wyeksponowane podczas lekcji pokazowej.

Wszelkie zmiany regulaminu konkursu mogą być wprowadzone jedynie przez organizatora konkursu.

czytaj dalej... na temat: Konkurs plastyczny na plakat "WROCANKA - SMOG ALBO ZDROWIE"

Mini Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Utworzono dnia 27.03.2018

26 marca na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience rozegrano turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców klas IV o Puchar Dyrektora Szkoły. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Głowience oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe naszej gminy podzielono na dwie grupy, w których na zasadzie gry każdy z każdym wyłoniono dwie najlepsze, które zmierzyły się ze sobą w finale. Tytuł mistrza przypadł reprezentacji SP Rogi prowadzonej przez Pana Sławomira Szewczyka, która pokonała zespół z SP Miejsce Piastowe 1:0. Trzecie miejsce zajęła SP Łężany, czwarte SP Wrocanka, piąte SP Zalesie, a VI- SP Głowienka.

Mecze sędziował Paweł Guzik. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zespoły I-III również puchary.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maciej Lenik- kapitan,  Bartosz Zajchowski, Grzegorz Kmiecik, Jakub Głód, Jakub Korzec, Przemysław Zielański, Kacper Kucia, Jan Lenik, Mateusz Gleń.

https://photos.app.goo.gl/FPe0l3ynbYK3x2m72

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,875C215C6240A529C1D3571B3A9EF6C68B2D9EC6#/

 

czytaj dalej... na temat: Mini Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Wyniki Kwesty "Pola Nadziei"

Utworzono dnia 26.03.2018

W Niedzielę Palmową nasi uczniowie kwestowali po mszach świętych- we Wrocance i Niżnej Łące w ramach Krośnieńskich Pól Nadziei. . Zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na krośnieńskie hospicjum. Dziękujemy wszystkim ofiarodowcom za pomoc w zbiórce na ten szczytny cel.

Zebrano:

Wrocanka- po mszy porannej- 435,50 zł

Wrocanka - po sumie- 474,00 zł

Niżna Łąka- 164,00 zł

Łącznie dzieci zebrały 1073 zł.

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Wyniki Kwesty "Pola Nadziei"

Lekcja 2 – „Zanieczyszczone powietrze. Czy wiesz, jak tworzy się smog?”

Utworzono dnia 26.03.2018

Uczniowie kl.1-3 przystąpili do kolejnych czynności związanych z realizacją projektu edukacyjnego „Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci”. Celem lekcji było przyswojenie wiadomości na temat powstawania smogu oraz zapoznanie się z nowym pojęciem „niska emisja”. Wprowadzeniem do tematu zajęć był rebus oraz przeprowadzona dyskusja na temat smogu. Nauczycielka nie negując żadnych odpowiedzi, ani nie wskazując tych właściwych zapisała je na tablicy. Cel tej rozmowy to orientacja, ile dzieci wiedzą na temat smogu. Następnie przeprowadzono eksperyment pokazowy, którego celem było wyciągnięcie wniosków – dym to smog, który powstaje na skutek spalania i zanieczyszcza powietrze. Do słoika „złapaliśmy” powietrze matowe i mętne. W drugim słoiku powietrze było czyste i przejrzyste. Wnioski zostały podsumowane, a pomocne emblematy związane z powstawaniem smogu przyczepiono do tablicy. Uczniowie poznali jednocześnie czym jest niska emisja i w jakim okresie jest największy smog. Kolejnym działaniem były warsztaty twórcze. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy i z przydzielonym hasłem oczekiwali instrukcji do zadania. Uczestnicy każdej z nich mieli  wykonać kolaż przy użyciu zużytych materiałów. Utrwalono tym samym pojęcie „recykling”. Uczniowie z pomocą pań przystąpili do twórczej pracy na dany temat. Wykorzystano: kartki papieru, gazety, worki foliowe, kolorowe słomki, sznurki, nakrętki, ścinki materiałów i inne. Prace artystyczne dzieci zostały omówione i umieszczono je na tablicy. Do innych działań zaliczyć możemy różnorodne zabawy konstrukcyjne przy użyciu piankowych materacy, kolorowych patyczków – wznoszenie fabryk, kominów, które wyposażone są w specjalne filtry, zmniejszając tym samym zanieczyszczenie powietrza. Przeprowadzono eksperyment, którego celem było sprawdzenie czystości powietrza we Wrocance. Wykorzystano szkolny odkurzacz oraz płatek kosmetyczny, który został umocowany na końcu rury odkurzacza. Po włączeniu wystawiono końcówkę odkurzacza na ok.7 minut na parapet. Wszyscy oczekiwaliśmy finału. Wsysane powietrze okazało się być minimalnie zanieczyszczone, co widać gołym okiem na płatku. Wniosek okazał się dla nas radosną nowiną! Uczniowie wykonywali prace plastyczne  - malowanie otaczającej nas rzeczywistości węglem. Były bardzo ciekawe
i co najważniejsze odzwierciedlały temat smogu. Do wytycznych związanych z tematem wpleciono również zabawy w teatrzyk kukiełkowy. Uczniowie zostali wprowadzeni w temat związany z miastem Krakowem oraz powiązaną z nim „Legendą o smoku wawelskim”. Kraków – dawna stolica Polski jest dużym miastem, którego mieszkańcy borykają się z mocno zanieczyszczonym powietrzem. Legendarny smok, tak samo jak smog, okazał się być zły, szkodliwy i należało szukać sposobów na walkę z nim. Realizacja zajęć była okazją do integracji, nauki, wnioskowania oraz dobrej zabawy.

https://photos.app.goo.gl/24c04eFuwznQJjgs2

czytaj dalej... na temat: Lekcja 2 – „Zanieczyszczone powietrze. Czy wiesz, jak tworzy się smog?”

Przerwa świąteczna

Utworzono dnia 23.03.2018
Informuję, że w dniach 29,30 marca oraz 3 kwietnia będą dniami wolnymi od zajęć szkolnych/ przerwa świąteczna/. Zajęcia lekcyjne zostaną wznowione po świętach- 4 kwietnia. 
czytaj dalej... na temat: Przerwa świąteczna

Dzień Sportu, Gier Planszowych i...Wiosny.

Utworzono dnia 21.03.2018

W naszej szkole 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Dzień Sportu oraz Gier Planszowych, zorganizowany dla klas I-VII. Tego dnia zajęcia przebiegały w luźnej, zabawowej formule. Rozpoczęła Pani Barbara Lenik, która zagrzewała uczniów klas IV-VII do czynnego udziału w rozgrywkach sportowych. Po omówieniu zasad rywalizacji,  wszyscy wzięli udział we wspólnej rogrzewce. Do rozgrywek zachęcały również nasze szkolne cheerleaderki, które wystąpiły z trzema krótkimi układami.  Rozpoczęliśmy od kategorii UCZNIOWIE- NAUCZYCIELE. Okazało się, że wygrać z uczniami nie jest tak łatwo, którzy górują kondycją i dobrą formą. Na szczęście nauczyciele nie dali plamy. Pierwszy mecz w piłkę nożną wygrali "Uczniowie". W kolejnych dyscyplinach: piłce siatkowej, koszykowej i ręcznej lepsi okazali się "Nauczyciele". Kolejnym punktem były rozgrywki międzyklasowe, w których zwyciężyła klasa VII. Po zakończonych rozgrywkach sportowych starsi uczniowie udali się na rozgrywki planszowe, a na salę gimnastyczną wkroczyli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Dla nich przeprowadzono konkurencje sprawnościowe, w których brały udział sześcioosobowe reprezentacje klas, a następnie rozegrano mecze w piłkę nożną. Wszystkie konkurencje były ciekawe, niektóre doprowadziły do śmiechu, a inne przysporzyły trochę trudności.  Wśród konkurencji był bieg sztafetowy, skoki w workach, rzuty do celu, bieg slalomowy z piłką, "dodawanie skoków", zamiana piłek. Po podliczeniu punktacji za poszczególne konkurencje I miejsce zajęła klasa III zdobywając 15 punktów, a eqzekwo II miejsce, Panie oceniające klasie II ( 14 pkt.) i klasie I ( 11 pkt).  Taka forma spędzenia tego dnia była bardzo dobrym pomysłem oraz spodobała się uczniom. Nawet sprawdziła się forma profilaktyki, zapobiegająca nadmiernemu poświęcania czasu przy grach komputerowych i smartfonach. Były to rozgrywki w grach planszowych. Okazało się, że wszyscy chętnie w nich uczestniczyli. Nawet nie chcieli wychodzić na przerwy. Każdy dobrze się bawił. Mimo, że nie było zajęć lekcyjnych, uważamy ten dzień za pełen wrażeń i za dobrze spędzony czas. Gry planszowe to dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, rozwijają umysł i wyobraźnię, uczą grać fair play. Odkrywanie tej formy zabawy dla dzieci jest wspaniałą okazją do integracji i znakomitej zabawy.

https://photos.app.goo.gl/530kd9GgSxRSpnik2

czytaj dalej... na temat: Dzień Sportu, Gier Planszowych i...Wiosny.

Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 20.03.2018

Nasi uczniowie, przygotowywani pod kierunkiem pana Bogdana, wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej. Szkołę reprezentowało trzech uczniów- Bartosz, Kacper i Dawid. Nasi chłopcy wypadli bardzo dobrze, nawet mieliśmy miejsce na podium. Niestety, nie udało się zakwalifikować do powiatu. Ale wszystko przed nami. 

Więcej na stronie http://miejscepiastowe.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=22&sub=204&schemat=&dzialy=22&akcja=artykul&artykul=1555

czytaj dalej... na temat: Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 734

W tym miesiącu: 1455

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 24943

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku, informuję, że:

 1. administratorem  danych osobowych uczniów/wychowanków, rodziców uczniów/
   wychowanków,  pracowników, kandydatów na pracowników jest  Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance, ul. Długa 19, 38-455 Wrocanka
  tel. 13 43 115 22 lub 519 531 142   e-mail: dyrektor@spwrocanka.szkolna.net zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania danych osobowych,
 2.  dane osobowe przetwarzane będą w celu  rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/ przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników, i nie będą przekazywane do państwa trzeciego,
 3. podstawą przetwarzania  danych osobowych jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
 4. podanie danych jest niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników,
 5. posiadają Państwo prawo do:
 • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
 • przenoszenia danych,
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 1. Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji,
  w tym profilowaniu,
 2. Dane osobowe będą przechowywane do wycofania przez Państwa zgody na ich przetwarzanie.