Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Bezpieczne wakacje

Utworzono dnia 12.06.2018

Aby wakacje były szczęśliwe, należy pamiętać, aby przeżyć je szczęśliwie. Przypominali o tym dzisiaj wszystkim uczniom: pani leśnik, pan strażak i pan policjant. Ważne, aby zachować bezpieczeństwo w lesie, w górach, na drodze, nad wodą, itd.

 

czytaj dalej... na temat: Bezpieczne wakacje

Jak nie czytam, jak czytam...

Utworzono dnia 08.06.2018

W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła w III edycji popularnej akcji czytelniczej pod nazwą "Jak nie czytam, jak czytam". Wszyscy uczniowie i nauczyciele przynieśli w tym dniu do szkoły książkę, którą przez 15 minut czytali w ciszy na boisku za szkołą. Akcję wśród naszych uczniów zainicjowały panie bibliotekarki- ze szkoły- pani Jadzia, a z biblioteki gromadzkiej- pani Kasia. Na koniec akcji wykonano wspólną fotografię, a nawet został nakręcony filmik przedstawiający czytanie książek w różnorodnych pozach.

https://photos.app.goo.gl/THW8l8NQutXj6Jbj1

A pod linkiem nasze sprawozdanie:

https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/6392/Szkola-Podstawowa-im-Stanislawy-Grelli-we-Wrocance

czytaj dalej... na temat: Jak nie czytam, jak czytam...

Wycieczka do Rabkolandu

Utworzono dnia 08.06.2018

W czwartek- 7 czerwca- uczniowie z klas I-VII wzięli udział w wycieczce do Rabkolandu. Zabawa w parku rozrywki to tylko część wrażeń z całego dnia. Wielką atrakcją był dla nich spektakl teatralny Karius i Baktus, w którym aktorem jest nasz wroceński rodak- pan Łukasz Łęcki. Dzieci spotkały się z dawnym uczniem naszej szkoły i nawet otrzymały plakat spektaklu ze stosowną dedykacją.

https://photos.app.goo.gl/5Goq1KNy28eBaqxB3

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Rabkolandu

Święto Szkoły- festyn.

Utworzono dnia 04.06.2018

4 czerwca 2009 roku nasza szkoła przyjęła imię Stanisławy Grelli. Co roku w tym terminie uczniowie i dzieci przedszkolne mają jakieś atrakcje. W poniedziałek, w godzinach od 15.00- do 19.00 odbył się festyn na boisku za szkołą. Największą atrakcją były: dmuchana zjeżdżalnia oraz kula zorba. Poza tym dzieciaki mogły pochodzić na szczudłach i wykąpać się w suchym basenie z kulek. Starsi uczniowie rozegrali mecz ze swoimi tatusiami, wujkami a nawet dziadkami.  Wielką atrakcją był także pobyt naszych strażaków z OSP, którzy przygotowali basen z wodą. Przydała się ona do ochłody, a znaleźli się i tacy, co się w basenie zanurzyli. Poza tym dzieci mogły sikać z sikawki strażackiej do celu oraz sprawdzić swoich sił w kręceniu korbą starej syreny alarmowej. Nie brakło na festynie również biegania z latawcami oraz baniek mydlanych. Rada Rodziców zatroszczyła się o bufet oraz loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkolne. Ponieważ pogoda dopisała, festyn się udał i każde dziecko opuszczało teren parku rekreacyjnego ze smutkiem, ponieważ impreza o 19.00 się zakończyła. Nie ma obaw, za rok 10 rocznica nadania imienia naszej szkole, więc zapewne festyn będzie „wypasiony”.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie atrakcji, Radzie Rodziców za zaangażowanie się w organizację imprezy, pozyskanie fantów na loterię, strażakom za pomoc w przygotowaniu atrakcji i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że na ustach dzieci gościły uśmiechy.

https://photos.app.goo.gl/A3Z7fLb5UoalMxQH2

czytaj dalej... na temat: Święto Szkoły- festyn.

Dzień Mamy w klasie II i III.

Utworzono dnia 29.05.2018

Piękny program zaprezentowali uczniowie z klas II i III z okazji Święta Mamy. Dnia 29 maja o godzinie 16.00 rozpoczęło się w szkole bardzo miłe spotkanie, podczas którego dzieci przygotowane przez panią Alę zaprezentowały piosenki, tańce, wiersze oraz na dzwonkach utwór "Dla Elizy". Wspaniała "orkiestra" otrzymała gromkie brawa. Nie obeszło się oczywiście bez portrecików mam, wykonanych przez dzieci oraz okolicznościowych dzbanuszków z papieru. Na koniec mamy zatroszczyły się o to, aby nie zabrakło dla nikogo wspaniałych ciastek i zimnego napoju, chłodzącego w upalny dzień. Takie spotkania są czymś wspaniałym, ponieważ mamusie mają okazję podziwiać talenty swoich pociech.

https://photos.app.goo.gl/YOkg7Hd4r8wJ6xvz2

czytaj dalej... na temat: Dzień Mamy w klasie II i III.

Festyn z okazji Święta Szkoły i Dnia Dziecka.

Utworzono dnia 28.05.2018

4 czerwca będziemy obchodzić 9 rocznicę Nadania Imienia naszej szkole. Z tej okazji oraz na okoliczność Dnia Dziecka nie będzie zajęć lekcyjnych i przedszkolnych. Tego dnia wszystkie dzieci gromadzą się w szkole na godzinę 14.30 na sali gimnastycznej. Tam odbędzie się krótki apel z udziałem pocztu sztandarowego i ze złożeniem kwiatów pod tablicą pamiatkową Patronki szkoły, a od godziny 15.00 do 19.00 zabawy sportowe dla dzieci i uczniów/ zjeżdżalnia, suchy basen, kule, rozgrywki sportowe- mecz- uczniowie:tatusiowie, nauka udzielania I pomocy przy akcji zatrzymania oddechu i serca/. Rada Rodziców przygotuje bufet, gdzie będzie można kupić coś słodkiego. Ponadto w szatni szkolnej odbędzie się loteria fantowa- cena losu 5 zł. Nagrodą główną są dwie gry komputerowe po 100 zł każda- FIFA 2018 i SIMS 4. Każdy los jest pełny. O godzinie 16.30 każde dziecko otrzyma zimnego loda jako smaczny poczestunek z okazji Dnia Dziecka od Rady Rodziców. Zapraszamy!

czytaj dalej... na temat: Festyn z okazji Święta Szkoły i Dnia Dziecka.

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Utworzono dnia 25.05.2018

Informuję, że 1 czerwca 2018 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - na podstawie Zarządzenia dyrektora.

Zebranie Rady Rodziców

Utworzono dnia 25.05.2018

Zapraszam Radę Rodziców na zebranie, które odbędzie się 29 maja 2018r. o godzinie 19.00 w sali nr 9. Temat zebrania- organizacja festynu dla dzieci w dniu 4 czerwca 2018r.

Dyrektor szkoły

X Gminny Turniej Matematyczny im. Stanisławy Grelli

Utworzono dnia 15.05.2018

W tym roku szkolnym Gminny Turniej Matematyczny im. Stanisławy Grelli odbył się w Targowiskach. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy /z każdej placówki drużyna czteroosobowa, po jednym uczniu z klas IV-VIII/.  Nasz zespół dał z siebie wiele, ale niestety, zajęliśmy tylko 5 miejsce w gminie. Gratulujemy zwycięzcom, a naszym zawodnikom życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym. Głowa do góry!  Za rok na pewno będzie lepiej.

https://photos.app.goo.gl/rOWSmNY28KLxL0Ym1

Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej

Utworzono dnia 15.05.2018

9 maja na Orliku przy Zespole Szkół Publicznych rozegrany został Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem turnieju był Pan Piotr Zajdel. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie "A" znalazły się szkoły z Targowisk, Wrocanki i Zalesia, a w grupie "B" z Rogów, Miejsca Piastowego i Łężan. Pomimo dzielnej postawy nie udało się naszej drużynie wyjść.

Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Eryk Zięba, Marcin Skubisz, Marcin Dudek, Kacper Gleń, Kamil Kucia, Jakub Myk oraz Mateusz Lajdanowicz. Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Łężan, która awansowała do rozgrywek powiatowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

https://photos.app.goo.gl/8Y3qyY0nAJV7WOJq2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 734

W tym miesiącu: 1455

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 24943

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku, informuję, że:

 1. administratorem  danych osobowych uczniów/wychowanków, rodziców uczniów/
   wychowanków,  pracowników, kandydatów na pracowników jest  Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance, ul. Długa 19, 38-455 Wrocanka
  tel. 13 43 115 22 lub 519 531 142   e-mail: dyrektor@spwrocanka.szkolna.net zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania danych osobowych,
 2.  dane osobowe przetwarzane będą w celu  rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/ przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników, i nie będą przekazywane do państwa trzeciego,
 3. podstawą przetwarzania  danych osobowych jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
 4. podanie danych jest niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji, realizacji obowiązku szkolnego/przedszkolnego, realizacji zatrudnienia pracowników i zatrudniania nowych pracowników,
 5. posiadają Państwo prawo do:
 • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
 • przenoszenia danych,
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 1. Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji,
  w tym profilowaniu,
 2. Dane osobowe będą przechowywane do wycofania przez Państwa zgody na ich przetwarzanie.