Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Nocowanie w szkole

Utworzono dnia 18.02.2018

Dnia 16 lutego uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią – p. Eweliną oraz  p. Basią spotkali się w szkole, by wspólnie nocować. „Nocowanie” to dzień długo oczekiwany przez dzieci, ponieważ była to nagroda za uzyskanie najlepszego wyniku w szkolnej akcji „Góra Grosza”. Dzieci w najlepszych humorach wypełniali swój wolny czas poprzez wesołą zabawę. Najpierw wspólnie przygotowaliśmy klasę, by „zagościła” w niej przestrzeń oraz rozłożyliśmy szkolne materace. Każdy znalazł dla siebie odpowiednie miejsce. Następnie wybraliśmy się na parter, by zagrać w bilard, ale również odwiedziliśmy dawną „zerówkę”, by zaznać wspomnień oraz skorzystać z zabawek. Dzieci wznosiły budowle z klocków lego, jeździły na samochodach. Dziewczynki bawiły się lalkami, korzystając z zabawkowego zaplecza kuchennego. Następnie udaliśmy się do łazienki, by umyć ręce przed kolacją. Wspólne przygotowanie posiłku to okazja do miłej i spokojnej rozmowy, ale również nauka samodzielności, współpracy czy kreatywności. Każdy zajadał ze smakiem to, na co miał ochotę. Po kolacji wspólnie posprzątaliśmy kuchnię i udaliśmy się do klasy. Dzieci, korzystając z przyniesionych ze swojego domu zabawek, gier, ale również udostępnionych szkolnych i ciekawych  pomocy dydaktycznych, miło spędzili czas. Zabawy nie było końca, ponieważ piankowe materace okazały się kolejnym dowodem na to, że można się świetnie bawić. Dzieci układały z nich przeróżne „konstrukcje”.  Po skocznych zabawach przyszedł czas na mycie zębów i przygotowanie swoich „szkolnych” łóżeczek. Wszyscy przynieśli swoje miękkie kocyki, poduszki, śpiwory, ale nie zabrakło też pluszowych przytulanek. Korzystając z tablicy interaktywnej oglądnęliśmy wspólnie „Pingwiny z Madagaskaru” i układaliśmy się do snu. O północy już wszystkie dzieci smacznie spały pod okiem czujnych pań. Noc upłynęła spokojnie, a rano rodzice odebrali swoje pociechy. Można powiedzieć, że był to dzień, w którym każdy doświadczył czegoś wielkiego. Dla małych dzieci, ogromnym przeżyciem jest noc bez rodziców, jednak nowa sytuacja, w której się znaleźli jest dowodem na to, że czuli się bezpiecznie i każdy z zadowoleniem wrócił do domu. Była to również świetna okazja do integracji. Dziękujemy pani Basi za ogromną pomoc oraz rodzicom za zaufanie.


https://photos.app.goo.gl/YBm82yoCSrRKe0rs1

czytaj dalej... na temat: Nocowanie w szkole

UWAGA!

Utworzono dnia 16.02.2018

Po piątkowym usunięciu sopli z dachu szkolnego od strony północnej przez Państwową Straż Pożarną w Krośnie, jest chwilowa przerwa w zagrożeniu. Jeśli pogoda sprawi, że z dachu będą na nowow wisiały śnieżne "brylanty",  szkoła zostanie otoczona taśmą bezpieczeństwa i wydzielimy jedno wejście i wyjście z budynku od strony południowej, czyli wejściem głównym, gdzie jest najbezpieczniej. Apeluję, aby zachować szczególną ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu z budynku. Wysokość obiektu sprawia, że usunięcie nagromadzonego śniegu oraz lodu jest utrudnione, nawet dla wyspecjalizowanych jednostek. 

https://photos.app.goo.gl/Wx9wenvEuqkXEZji1

 

czytaj dalej... na temat: UWAGA!

Zajęcia terapeutyczne

Utworzono dnia 16.02.2018

Piątkowe zajęcia terapetuczne dla uczniów klasy III pod nazwą "Magiczne kryształy" miały za zadanie uświadomić młodym odbiorcom mediów, jakie zagrożenia z nich plyną. W czasie warsztatów dzieci poznawały zasady właściwego korzystania z internetu oraz innych środków przekazu. Program Wczesnej Profilaktyki "Magiczne kryształy" należy do skutecznych form oddziaływania profilaktycznego, zwanego profilaktyką uprzedzającą. Ma on uchronić dzieci przed "nowoczesnymi" uzależnieniami: od telewizji, gier komputerowych i Internetu.

Z kolei starsi uczniowie - z klas VI i VII - objęci zostali innym programem o nazwie „Debata”, przeznaczonym dla młodzieży, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Program ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Zajęcia prowadzili państwo Marta i Albin Wróblewscy z Fundacji Wychowanie i Profilaktyka. Trwały one 3 godziny lekcyjne dla każdej grupy.

https://photos.app.goo.gl/7U2DJmDmN1c7AxDg1

czytaj dalej... na temat: Zajęcia terapeutyczne

W-f na sankach

Utworzono dnia 15.02.2018
Korzystając z uroków zimy uczniowie klasy VI i VII lekcje wf-u, we czwartek 15 lutego, spędzili na świeżym powietrzu. Wykorzystując przyniesione z domu sanki i własną pomysłowość zorganizowali kulig, który sprawił wiele radości. Były zjazdy na sankach, na nartosankach, a nawet na dętce, która cieszyła się największym zainteresowaniem. Po powrocie do szkoły młodzież z ogromną ochotą zjadła obiad na szkolnej stołówce, a po przerwie wróciła na pozostałe lekcje. W przyszłym tygodniu również planujemy skorzystać z lekcji na świeżym powietrzu. 
 
czytaj dalej... na temat: W-f na sankach

Walentynki

Utworzono dnia 14.02.2018
14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. Jak co roku w naszej szkole umililiśmy ten szczególny dzień. Samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy kto miał życzenie mógł napisać parę miłych słów kochanej osobie. Na piątej lekcji listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez Zarząd uczniowski i opiekunkę Samorządu. Wszystkiego dobrego nie tylko w Dniu Świętego Walentego!!!
Samorząd Uczniowski
czytaj dalej... na temat: Walentynki

Maski karnawałowe

Utworzono dnia 14.02.2018

Ferie się skończyły, a wraz z nimi dobiega końca czas karnawału. We wtorek, 13 lutego na zakończenie karnawału podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy maski karnawałowe. Świetliczanie z zapałem zabrali się do pracy, której efekty można podziwiać na poniższych zdjęciach. Trudno rozpoznać poszczególne postacie. Dzieci przygotowały również maski dla młodszego rodzeństwa. 

Zebranie Rady Rodziców

Utworzono dnia 13.02.2018

Zebranie będzie o godzinie 19.00 a nie o 18.00.

Zapraszam na posiedzenie Rady Rodziców, które odbędzie się w najbliższy piątek- 16 lutego- o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej we Wrocance- sala nr 9.

W planie:

  1. Zatwierdzenie nowego Regulaminu Rady Rodziców,
  2. Wybór Skarbnika Rady Rodziców,
  3. Wybór Sekretarza Rady Rodziców,
  4. Rozliczenie dyrektora szkoły z wykorzystania funduszy Rady Rodziców za lata 2011- 2017,
  5. Przekazanie zgromadzonych środków skarbnikowi oraz dokumentacji – sekretarzowi,
  6. Plany na kolejne półrocze. 
czytaj dalej... na temat: Zebranie Rady Rodziców

Ferie na sportowo

Utworzono dnia 07.02.2018

Podczas ferii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjazdach: na łyżwy do Sanoka i na basen do Strzyżowa oraz Gminnym Turnieju Piłki Nożnej. Organizatorem wyjazdów i turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Dzięki temu dzieci mogły aktywnie i miło spędzić ferie. Była to również wspaniała forma integracji dzieci z Wrocanki, Głowienki, Miejsca Piastowego i Rogów.Opiekę nad dziećmi sprawowali instruktorzy GOKu. Zadowolenie widać na zdjęciach.

https://photos.app.goo.gl/ebQk8eGNE9e3xfpD2

czytaj dalej... na temat: Ferie na sportowo

Sukces Frania Węgrzyna w Turnieju szachowym.

Utworzono dnia 28.01.2018

W sobotę 27 stycznia br. w Domu Ludowym w Rogach rozegrany został XIII Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Rogów. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym oraz Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy „Burza” Rogi. Oficjalnie zawody otworzył dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn. Zawodnicy rywalizowali kategoriach wiekowych, turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim – w liczbie 9 rund, w tempie gry P' 15. Do kategorii dzieci zgłosiło się 16-stu zawodników. Franiu Węgrzyn w kategorii chłopców zajął III miejsce, a w kategorii ogólnej dzieci uplasował się na VI. W poszczególnych kategoriach zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Zawody sędziował Sławomir Kucza.


https://photos.app.goo.gl/wcaQ6sSkdvVBw6k52

 

czytaj dalej... na temat: Sukces Frania Węgrzyna w Turnieju szachowym.

Gminny Turniej Piłki Siatkowej

Utworzono dnia 26.01.2018

25 stycznia na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej w ramach Szkolnego Związku Sportowego- Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla gimnazjum i klas VII SP. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny: z gimnazjum Rogów i Miejsca Piastowego oraz ze Szkół Podstawowych z Rogów i Wrocanki. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Spotkanie rozgrywano do 2 wygranych setów. Sety rozgrywano do 25 punktów. Ewentualny trzeci decydujący set- do 15 pkt. 
I miejsce zajęła drużyna z gimnazjum z Miejsca Piastowego, pokonując w niezwykle zaciętym pojedynku drużynę z gimnazjum z Rogów. III miejsce wywalczyła drużyna z SP Rogi, a czwarte z SP Wrocanka, którzy byli najmłodszą drużyną, składając się z uczniów klasy VII, VI, a rocznikowo nawet V. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Rzeźnikiewicz, Mateusz Zajchowski, Adrian Korzec, Eryk Zięba, Kacper Gleń, Mateusz Lajdanowicz i Jakub Myk. Jak zwykle zawody przebiegały w bardzo emocjonującej atmosferze, a rywalizacja indywidualna umożliwiła dzieciom doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych i kształtowanie odporności psychicznej, niezbędnych do osiągania sukcesów w sporcie.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy,a Panu Maciejowi Ślączce dziękujemy za zorganizowanie turnieju i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

https://photos.app.goo.gl/yyz17FGsxM1eWaoc2

czytaj dalej... na temat: Gminny Turniej Piłki Siatkowej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 791

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2073

Wszystkich: 15542

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.