Przyszła wiosna, z nią Wielkanoc

Utworzono dnia 07.04.2024

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne dzieci z klasy II przygotowały  przedstawienie,  które wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę. Właśnie o tradycjach i obrzędach czyli malowaniu pisanek, koszyczku wielkanocnym i polewaniu wodą  opowiedzieli uczniowie klasy II w przedstawieniu „Wielkanocny czas”. Występ dzieci był wzbogacony tańcem i śpiewem, a na koniec jak stary obyczaj każe, dyngusiarze pokropili wszystkich wodą.

Apel zakończyła pani wicedyrektor Ewelina Głód, która złożyła wszystkim okolicznościowe życzenia i podziękowała  dzieciom zaangażowanym w przedstawienie, nauczycielom, którzy ich przygotowali oraz rodzicom i Seniorom z Senior WIGOR we Wrocance za przybycie.

M. Pachana

A. Rozel