Marzec u Świetliczaków

Utworzono dnia 28.03.2024

Marzec to pierwszy miesiąc w roku, który daje nam ciepłą i słoneczną pogodę, zwiastując nadejście wiosny. Początkiem miesiąca pogoda co prawda jeszcze nie dopisywała, jednak mieliśmy w czym wybierać, jeśli chodzi o zajęcia pod dachem. Dziewczynki z klasy III przyniosły instrumenty, na których doskonaliły swoje umiejętności w domu i zagrały nam swoje ulubione nuty. Słuchowisko wszystkim się podobało. Były również gry i zabawy zespołowe - szachy, wisielec, gra w detektywa oraz różne prace plastyczne.
8 marca obchodziliśmy Święto Wszystkich Kobiet. Nasi Panowie podarowali małym Kobietkom dyplomy oraz słodkie kwiatuszki. W marcu przypada również Dzień motyla. Kto nie kocha tych małych pięknych owadów? Uczniowie chętnie tworzyli swoje kolorowe prace plastyczne, które można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Z biegiem czasu piękna pogoda śmielej pukała do naszych okien, co wykorzystywaliśmy przy każdej nadarzającej się okazji, spędzając czas na świeżym powietrzu. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych tworzyliśmy różne dekoracje. Jedna, największa z nich, która była bardzo pracochłonna, została pomalowana farbami plakatowymi przez większość Świetliczaków. 25 marca to kolejny dzień nietypowego święta, jakim jest Dzień gofra. Spędziliśmy go na wspólnym dekorowaniu, ozdabianiu i jedzeniu smakołyku, który chyba wszyscy uwielbiają. Na naszych gofrach znaleźć można było mnóstwo dodatków, takich jak: bita śmietana, góra świeżych owoców (winogrona, banany, truskawki borówki, mandarynki, kiwi), a także dżem lub po prostu niezastąpiony cukier puder, tak jak każdy lubi. Koniec miesiąca to czas Świąt, dlatego jeszcze przed ich rozpoczęciem postanowiliśmy nagrodzić kolejnego Świetliczaka miesiąca, którym został Maksymilian Tytoń z klasy III. Radość z dyplomu i nagrody była widoczna na twarzy Maksia. Gratulujemy!

Opiekun Świetliczaków
J. Janusz