Magiczy grudzień na świetlicy szkolnej

Utworzono dnia 22.12.2023

Grudzień to magiczny miesiąc. W ciągu 31 dni może wydarzyć się mnóstwo historii. Pierwszy grudnia rozpoczęliśmy od otwarcia jednego woreczka z naszego kalendarza adwentowego. Wyjaśniliśmy sobie w jakim celu go tworzymy i skąd wzięła się jego historia. Każdego dnia sprawdzaliśmy jaka informacja znajduje się w środku. Były różne zadania, ćwiczenia do wykonania, a także kolędy do zaśpiewania.

Przed magiczną datą 06.12. stworzyliśmy koperty na listy do M. Większość prac nadal można zobaczyć na dolnej gazetce.

7-ego grudnia poczuliśmy święta poprzez dekorowanie pierniczków na Kiermasz Świąteczny. Świetliczakom tak się spodobało, że postanowiliśmy przynieść domowe pierniczki, udekorować je a następnie je zjeść. Wszyscy oglądali swoje dzieła, a następnie je zjedli.

Pewnego dnia dostaliśmy zadanie, aby zjeść mandarynkę lub pomarańczę. Jak myślicie, czy byli chętni? Owszem, nawet brakło!

Święta to również piękne życzenia, dlatego stworzyliśmy własnoręcznie zdobione kartki świąteczne. Każdy miał inny pomysł, każdy pisał do kogoś innego, każdy zrobił to z sercem.

Pod koniec grudnia tworzyliśmy dekoracje a także uczyliśmy się pakować prezenty. Stworzyliśmy coś z niczego – potrzebowaliśmy kilku rzeczy: pudełka, brązowy papier, biały papier, taśmę, dwa markery i czerwoną wstążkę. Gotowe prezenty zdobią nasz szkolny hol.

Ten miesiąc kończyliśmy gratulacjami dla Świetliczaka Miesiąca, którym został Bartosz Baran z klasy I. Bartek to wesoły, angażujący się w każdą pracę i zabawę pierwszoklasista. W nagrodę otrzymał wyróżnienie w postaci dyplomu, małą grę, troszkę słodyczy oraz oznakę świąt czyli mandarynki. A i najważniejsze, brawa i gratulacje od całej grupy

Opiekun Świetlicy

Joanna Janusz