Dzień Świadomości Autyzmu – Razem jesteśmy wyjątkowi!

Utworzono dnia 29.04.2024

W kwietniu, w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w każdej klasie I-VIII oraz w oddziale przedszkolnym, została przeprowadzona lekcja, której celem było propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Uczniowie obejrzeli również jeden odcinek serialu, w którym bohaterem jest osoba ze spektrum autyzmu. Dodatkowo dla najmłodszych uczniów przygotowano w szkole dużą ścieżkę sensoryczną, rozwijającą wyobraźnię dotykową, słuchową, wzrokową oraz koordynację ruchową. Zaburzenia przetwarzania sensorycznego, występujące często u osób ze spektrum autyzmu powodują u nich odczucia dyskomfortu, a nawet bólu i przysparzają trudności w codziennym życiu. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi, że każdy z nas jest inny, ale każdy jest wyjątkowy.

Zapraszamy na fotorelację:

N. Barańska, A. Zdziarska, A. Rozel, J. Janusz, P. Koczera