Wirtualna wycieczka po szkole

Każda szkoła ma swój "klimat". Niby w każdej jest to samo, ale wszystkie się między sobą różnią. Nasza "stara" część jest bardzo stara, bo jej początki sięgają XIX wieku. Nowsza część to już przełom XX i XXI wieku. Budynek jednak podoba się wszystkim, którzy przyjeżdżają do nas z daleka. Wiadomo, nie wszystko zostało  wykonane, ale nigdy tak nie będzie, że "już będzie wszystko"!
Cieszymy się jednak z tego, co mamy - ze świetlicy, sali gimnastycznej, biblioteki, pracowni komputerowych, tablic interaktywnych zakupionych przez rodziców, a przede wszystkim z naszych dzieci, które dzięki nauczycielom i rodzicom potrafią "wyczarować" różne cudeńka. Nasze dzieci czują się w szkole dobrze. Chętnie do niej przychodzą. Lubią w czasie przerw grać w bilarda, piłkarzyki, tenis stołowy. Potrafią na lekcjach wykonywać różne plastyczne "piękności", którymi przystrajamy sale lekcyjne i korytarze. W szkole nie brak również kwiatków, które "dobrze się czują" wśród naszych dzieci. Nasi uczniowie oraz przedszkolaki nie boja się dużo mówić, a nauczyciele lubią słuchać tego, co mówią. I dobrze, bo dzieciom nie trzeba zaklejać ust, ponieważ ich mowa i śmiech  to piękna muzyka, której chętnie nauczyciele słuchają. A każdy nauczyciel to doskonały "dyrygent" tej szkolnej orkiestry, w której wszystko gra, jak należy. Wystrój szkoły to tylko dodatek do tego, co najważniejsze w tym wszystkim , czyli społeczność szkolna- dzieci, rodzice i nauczyciele! Bez nich najpiękniejszy budynek byłby niczym. Jest nas niezbyt dużo, bo wszystkich pracowników - 15, a dzieciaków 99. Najważniejsze jest to, że czujemy się razem dobrze! Bo w naszej szkole jest jak w wielkiej rodzinie. Oby tak dalej!

Zachęcam do spaceru po szkolnym budynku, który co roku zmienia "swój wygląd".

GALERIA FOTOGRAFICZNA - SPACER PO SZKOLE