Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 1:

SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ w naszej szkole

Utworzono dnia 28.03.2024

W dniach 19.03- 22.03.2024 r. w naszej szkole pierwszy raz zorganizowano „Szalony Tydzień”. Każdy dzień tygodnia charakteryzował się inną aktywnością dla uczniów:

  • wtorek był dniem bez plecaka,
  • środa to dzień na opak i dzień szalonej fryzury,
  • czwartek to dzień kolorowej skarpetki, w związku ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa,
  • piątek dzień Sw. Patryka – pokaz mody w kolorze zielonym

Na korytarzach szkoły można było spotkać uczniów poprzebieranych odpowiednio do danego dnia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną edycję „Szalonego Tygodnia”.

Zapraszamy do fotorelacji:

SP Wrocanka

https://photos.app.goo.gl/mH3cvwCp4AC5UX7CA

czytaj dalej... na temat: SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ w naszej szkole

Jak działają elektrownie jądrowe? XI etap Być jak Ignacy

Utworzono dnia 28.03.2024

Takie pytanie…, to dopiero zagadka dla pierwszaków! Podczas zajęć z koła naukowego dzieci zapoznały się z wiedzą o atomach i dowiedziały się o tym jak działają elektrownie jądrowe. Uczniowie stworzyli też model struktury atomowej tlenu przy użyciu kolorowych przysmaków! Taka słodka nauka jest pełna energii!

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/ZiTjRi9VbBCgxTWd9

czytaj dalej... na temat: Jak działają elektrownie jądrowe? XI etap Być jak Ignacy

Żarówka i lampa lawa

Utworzono dnia 21.03.2024

W marcu  w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy”, uczniowie klasy II poznali sylwetkę wybitnego naukowca Thomasa Edisona i wykonali eksperyment „lampa lawa”. Na początku obejrzeliśmy film na temat działania żarówki oraz zapoznaliśmy się z krótką prezentacją dotyczącą życia tego odkrywcy. Dowiedzieliśmy się, że Thomas Edison to amerykański wynalazca i samouk, który opracował różne patenty, a jednym z największych jego wynalazków była żarówka elektryczna. Potem wykonaliśmy eksperyment. Nie ma dziecka, którego nie interesują eksperymenty, które może zobaczyć gołym okiem, a jeśli do tego oni sami występują w roli małego naukowca – świetna zabawa gwarantowana. Dzieci miały tę możliwość i wykonywały eksperyment "lawa-lampa". Uczniowie dowiedzieli się dlaczego woda nie miesza się z olejem i dlaczego barwnik spada do wody, a nie zabarwia oleju. 

M. Pachana

A. Rozel

https://tiny.pl/dgbph

Szczegóły w rozwinięciu.

czytaj dalej... na temat: Żarówka i lampa lawa

Szkolny DZIEŃ KOBIET

Utworzono dnia 17.03.2024

8 marca- Dzień Kobiet- na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się życzenia, kwiaty i słodkości dla małych i tych większych kobiet. Samorząd Uczniowski z opiekunami zorganizował w tym dniu krótki apel, podczas którego Tobiasz J. przybliżył krótką historię tego święta, a przewodniczący szkoły Jan W. złożył wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia. Na ręce Pani Dyrektor złożyli bukiet wiosennych tulipanów.  Następnie wszyscy chłopcy zaśpiewali głośne „Sto lat”.

Opiekunowie SU

https://photos.app.goo.gl/7ssXJKpvW9W44Thj9

czytaj dalej... na temat: Szkolny DZIEŃ KOBIET

„CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Utworzono dnia 17.03.2024

W naszej szkole uczennice klasy VI brały udział w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”, którego organizatorem jest Fundacja Dwa Skrzydła Anioła. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na problemy innych oraz wskazanie na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem. Dziewczynki w ramach konkursu prowadziły specjalne zeszyty tzw. ”Dzienniczki dobrych uczynków”. Zapisywały w nich dobre uczynki, które uczyniły względem innych osób oraz dla samych siebie. Pomoc w przygotowaniu kolacji, zabawa z rodzeństwem, wyjście na spacer, pomoc starszej osobie w sklepie – są to  pojedyncze przykłady dobrych uczynków, które udało się zrealizować. Dwa wybrane przez komisję zeszyty zostały wysłane do Lublina, aby wzięły udział w ogólnopolskim etapie konkursu. Warto podkreślić, że każdy dobry uczynek jest ważny, nawet ten najmniejszy. Wszystkim uczennicom z klasy VI serdecznie gratulujemy zaangażowania oraz wrażliwości serc.

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu

https://photos.app.goo.gl/oPaGftpuUFbQPuUc7

czytaj dalej... na temat: „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Zajęcia z robotami są fajne!

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie kl.1 wzięli udział w zajęciach z podstaw programowania i kodowania przy użyciu robotów Photon, które poruszają się dzięki energii @„Być jak Ignacy”. Pani Kasia w Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym blioteka we Wrocance przyjęła nas bardzo ciepło i życzliwie, a przekaz lekcji był w pełni profesjonalny i zrozumiały dla pierwszaków. Uczniowie doskonalili wiedzę z zakresu edukacji matematycznej i informatycznej w praktyce! Zajęcia sprawiły uczniom wiele frajdy! Była też praca w grupie, a taka forma zajęć ma pozytywny wpływ na integrację klasy. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za możliwość  udziału w atrakcyjnych zajęciach. W planach mamy kolejną wizytę, bo uczniowie byli zachwyceni! 

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/ZdeYEvBRD4nyqt2w5

czytaj dalej... na temat: Zajęcia z robotami są fajne!

Konkurs biblijny na szczeblu dekanalnym

Utworzono dnia 17.03.2024

Trójka naszych uczennic - Maria J., Martyna K. i Melania S.  wzięła udział w konkursie biblijnym na szczeblu dekanalnym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Targowiskach. W tym roku uczestnicy konkursu zgłębiali tajniki Ewangelii wg Św. Mateusza, dzięki czemu dla naszych uczennic ma ona coraz mniej tajemnic. Brawo!!!

D. Wierdak

https://photos.app.goo.gl/nXHyPuw7vhqsnANP8

czytaj dalej... na temat: Konkurs biblijny na szczeblu dekanalnym

Energia z biomasy – X etap „Być jak Ignacy”

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie kl.1 podczas zajęć z koła naukowego poznali sposoby pozyskiwania energii z zasobów naturalnych. Mali naukowcy wykonali doświadczenie w którym musieli wykazać się sprawnością manualną, zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz współpracą. Dzieci z dużym zaciekawieniem nadal  porównują  obserwacje wyeksponowanych prac z wcześniejszej założonymi hipotezami. Oprócz założeń programu "Być jak Ignacy" pierwszaki miały okazję wypróbować kuchenne sprzęty, które ułatwiają pracę podczas przygotowania posiłku. W klasie unosił się owocowo-warzywny zapach, a zapał uczniów do pracy był wielki!

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/AdH6h3UvEeF9JcPy6

czytaj dalej... na temat: Energia z biomasy – X etap „Być jak Ignacy”

Ciepło z wnętrza Ziemi

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie z koła naukowego wykonują kolejne zadania, które zapisują się w celach programu ogólnopolskiego „Być jak Ignacy”. Tym razem pierwszaki utrwalały wiedzę na temat sposobów wykorzystywania energii geotermalnej. Po wykonaniu doświadczenia i obserwacji pojawiły się wnioski. Należy zaznaczyć, że ogrzewacze pełniły rolę źródła geotermalnego (ciepła z wnętrza Ziemi), a papierowy wiatraczek miał swoją rolę jako turbina prądotwórcza. Kiedy model wiatrak pod wpływem ciepła zaczął kręcić się uczniowie nie mogli nadziwić się, że ten proces może być tak ciekawy! Przy okazji omówiliśmy zasady zachowania bezpieczeństwa przy kontakcie z ogniem.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/N4BHGBrf8fFW2KLW7

czytaj dalej... na temat: Ciepło z wnętrza Ziemi

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 299

W poprzednim tygodniu: 568

W tym miesiącu: 2129

W poprzednim miesiącu: 2210

Wszystkich: 179027

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.