Randka w ciemno z książką

Utworzono dnia 18.02.2020

13 lutego serduszkowy nastrój udzielił się czytelnikom naszej biblioteki, a to za sprawą nietypowej akcji pod hasłem „Randka w ciemno z książką”.

Tego dnia nasi czytelnicy mieli okazję po raz pierwszy  wypożyczyć książkę w ciemno, czyli tytuł książki poznać dopiero w momencie jej rozpakowania. Książki wybrane do akcji zostały wcześniej opakowane w papier tak, żeby ukryć jej tytuł i autora. Bo przecież liczy się zawartość, a nie wygląd.

Akcja, chętnie obchodzona w bibliotekach miejskich i księgarniach, w tym roku  doskonale sprawdziła się w naszej bibliotece. Książki wypożyczały się jak świeże bułeczki. Mamy nadzieję, że ta zabawa dowiodła, że z książkami jest tak jak z ludźmi – nie warto oceniać ich wyłącznie po okładce. Wszystkich zakochanych i tych otwartych na miłość do… książek zapraszam do szkolnej biblioteki. Kolejne wybranki czekają na randkę każdego dnia.

Dziękuję wszystkim, którzy dali się porwać  walentynkowej tajemnicy i życzę wielu wspaniałych chwil z książką!

Akcję na pewno powtórzymy w przyszłym roku//M. Pachana/