Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 6:

W JAKI SPOSÓB ZASTĄPIĆ GRY KOMPUTEROWE DZIECKU?

Utworzono dnia 31.01.2024

Szczegóły w rozwinięciu.

Zachęcam do kontaktu w sytuacji porady bądź też informacji czy pomocy!!

Pedagog szkolny

E. Józefczyk

czytaj dalej... na temat: W JAKI SPOSÓB ZASTĄPIĆ GRY KOMPUTEROWE DZIECKU?

Skąd płynie prąd?

Utworzono dnia 31.01.2024

Skąd płynie prąd? Na to i inne pytania odpowiadali pierwszoklasiści podczas kolejnych zajęć z koła naukowego. Uczniowie zdobywali wiedzę o energii elektrycznej, poznali niełatwe pojęcia „izolator” i „przewodnik”. Jednak efekt przeprowadzonego eksperymentu w pełni mógł przybliżyć im proces powstawania prądu. Przy użyciu baterii R12, miedzianego izolowanego przewodu i żaróweczki uczniowie stworzyli obwód elektryczny. Materiały, które umożliwiały przepływ prądu były przewodnikami, a przedmioty, które tego nie uczyniły były izolatorami. W pracy grupowej uczniowie mieli okazję do kolejnej współpracy i uzyskania pozytywnych tego efektów. Doświadczenie wymagało dużej cierpliwości, ale świecąca żaróweczka wprawiała uczniów w ogromne zadowolenie. Nie pominęliśmy również ważnego zagadnienia jakim było omówienie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Udział w programie  "Być jak Ignacy" jest inspiracją do pogłębiania fascynującej wiedzy! Dzieci to potwierdzą!

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/N9XKa3RDJUShAwE39

czytaj dalej... na temat: Skąd płynie prąd?

Co tak syczy?

Utworzono dnia 31.01.2024

Realizacja II etapu programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, była okazją do rozwijania wiedzy o procesie powstawania gazu, jego wydobyciu i wykorzystaniu. Omawialiśmy znaczenie gazu dla osiągnięć cywilizacji. Nie obeszło się bez doświadczeń, które jak zawsze wzbudzają ciekawość uczniów kl. I, inspirują i rozwijają pracę zespołową. Uczniowie stworzyli model przekroju geologicznego, który przybliżył zachowanie się ropy i gazu pod ziemią. Obie substancje przeciskają się przez porowate i przepuszczalne skały, ku górze. Natomiast po połączeniu sody i octu uzyskaliśmy reakcję chemiczną podczas której wytworzył się dwutlenek węgla, który jest gazem. Była to kolejna dawka wiedzy i dobrej zabawy!

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/2yiL7qooB25Ta6EG9

czytaj dalej... na temat: Co tak syczy?

Dokarmiamy ptaki

Utworzono dnia 31.01.2024

W klasie 2 zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było kształtowanie opiekuńczych postaw wobec ptaków, zachęcanie do dokarmiania ptaków w okresie zimy oraz zainteresowanie dzieci światem przyrody.  Uczniowie dowiedzieli się, jakiego rodzaju pokarmu potrzebują poszczególne ptaki, poznali zasady ich dokarmiania. Dzieci podczas lekcji, samodzielnie przygotowały mieszankę tłuszczu i roślin oleistych, z której wykonały kule tłuszczowe. Tak przygotowane smakołyki zawiesiły na karmniku znajdującym się na terenie naszej szkoły. Teraz pozostaje już tylko obserwować, kto będzie odwiedzać tę ptasią stołówkę. Opieka nad ptakami w czasie zimy da uczniom poczucie jedności z przyrodą, nauczy ich odpowiedzialności i systematyczności. Dzięki naszemu dokarmianiu ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

M. Pachana

A. Rozel

https://photos.app.goo.gl/DzR6y7X9cbGfz1Bo8

czytaj dalej... na temat: Dokarmiamy ptaki

O maszynie parowej podczas zajęć koła naukowego pierwszaków

Utworzono dnia 31.01.2024

Uczniowie podczas zajęć z koła naukowego dowiedzieli się jak działa maszyna parowa, zapoznali się z jej działaniem przez doświadczenie „Co potrafi ciepłe powietrze?” W wyniku eksperymentu okazało się, że powietrze w butelce podgrzane przez wodę wypełniło balon. Dodatkowo wprawiliśmy w ruch balon podgrzany ciepłym powietrzem w wyniku użycia suszarki. Ciepłe powietrze ma niezwykłą moc! Potrafi też poruszać wielkie maszyny! Gorąca para jest w stanie wprawić obiekty w ruch. Pierwszoklasiści zdali test pod nazwą „Sekrety silnika parowego”.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/PdQVKmK5X5NfKbmb6

czytaj dalej... na temat: O maszynie parowej podczas zajęć koła naukowego pierwszaków

Jak walczyć z uzależnieniem od gier komputerowych?

Utworzono dnia 22.01.2024

GRY KOMPUTEROWE A MAŁE DZIECI- ZAPLĄTANI W SIECI

 

https://photos.app.goo.gl/ch3rdz3XfjSva56L8

Pedagog szkolny

Elżbieta Józefczyk

 

czytaj dalej... na temat: Jak walczyć z uzależnieniem od gier komputerowych?

Koło mediatorów

Utworzono dnia 11.01.2024

W naszej szkole działa kółko mediacyjne. Mediatorami zostali wybrani uczniowie z klas od VI – VIII, a opiekę nad działalnością koła sprawuje dwóch nauczycieli. Działalność koła opiera się na rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych, w taki sposób, aby żadna ze stron nie była pokrzywdzona.

Korzyści płynące z zastosowania mediacji w szkole:

  • młodzi ludzie rozwijają umiejętność wyrażania własnych potrzeb. Mediacje wspierają uczniów z radzeniem sobie z emocjami, stresem, a także uczą szacunku do innych, do odmienności,
  • przygotowują do dorosłości, uczą jak rozwiązywać różnorodne problemy,
  • zdobyte na drodze mediacji w szkole umiejętności rozwiązywania konfliktu przenikają także do domu, a potem do innych środowisk, co znacznie poprawia komfort życia,
  • opanowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów pozwala go rozwiązać już w początkowej fazie,
  • mediacje w szkole uniemożliwiają przypięcie ofierze łatki sprawcy lub ofiary. Uczeń wraca do klasy jako równoprawny partner koleżanek i kolegów. Dostaje nową szansę.
  • Mediacje rówieśnicze prowadzone są przez uczniów przy obecności patrona. Zażegnanie konfliktu w takiej formie pozwala na trwałe pokonać spór, odbudować relacje, zacieśnić więzi między uczniami.

 

Aleksandra Zdziarska

Piotr Zajdel

https://photos.app.goo.gl/WULsfzqjTNzbATKq7

czytaj dalej... na temat: Koło mediatorów

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 265

W poprzednim tygodniu: 546

W tym miesiącu: 1895

W poprzednim miesiącu: 2228

Wszystkich: 181021

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.